Właśnie wybierasz się na plażę i nie jesteś pewna co koniecznie ze sobą zabrać a co może okazać się zbędnym balastem? W poniższym poradniku doradzimy Ci w co warto zaopatrzyć się wybierając się nad morze, tak żeby być przygotowanym na wszelkie okoliczności.

Po pierwsze: torba

Najważniejsza będzie duża torba – na tyle duża żeby pomieściła ręcznik lub kocyk i niezbędne akcesoria. Możesz postawić na modny w tym sezonie słomkowy koszyk lub obszerną torbę plażową . Jeśli masz zamiar zabrać ze sobą jakieś napoje lub jedzenie warto mieć też torbę termiczną aby ochronić żywność przed wysokimi temperaturami. W torbę raczej zapakuj rzeczy typowo potrzebne na plaży – podaruj sobie portfel i, jeśli możesz sobie na to pozwolić, telefon – nie będziesz musiała się wtedy przejmować, że podczas gdy Ty będziesz pluskać się w wodzie, ktoś pozbawi Cię drogocennych przedmiotów.

Po drugie: ubiór

Jeśli myślisz, że na plażę wystarczy bikini to jesteś w błędzie. Dobrze mieć odpowiednie obuwie – o ile na idealnie piaszczystej plaży wystarczą zwykłe japonki to wybierając się nad kamienistą lepiej mieć porządną ochronę stóp. Buty do wody w przypadku rejonów gdzie występują jeżowce to mus. Kolejnym niezbędnym elementem ubioru powinno być nakrycie głowy – przegrzanie może być bardzo niebezpieczne dlatego zawsze pamiętaj by mieć ze sobą kapelusz, czapkę z daszkiem czy chustę. Nie zapominaj o okularach przeciwsłonecznych z dobrym filtrem UV.

sloneczny patrol co wziac na plaze by nikt nie musial cie ratowac 1 0

Po trzecie: kosmetyki

Jedna z najważniejszych rzeczy są odpowiednie kosmetyki. Bez porządnego kremu z filtrem i balsamu nie wybieraj się na plażę! Pamiętaj o nakładaniu kosmetyku co jakiś czas i najlepiej postaw na te wodoodporne. Poparzenia słoneczne są nie tylko nieprzyjemne ale mogą być też niebezpieczne dlatego ochrona przed słońcem jest bardzo ważna. Im bledsza i bardziej wrażliwa na słońce jesteś tym większy współczynnik ochrony powinnaś wybrać. Poza kremami z filtrem na plażę nie potrzebujesz tak naprawdę nic więcej. Jeśli zadajesz sobie takie pytania jak : Czy można stosować perfumy na plaży? – to nasza odpowiedź brzmi – oczywiście, ale lepiej użyć odświeżającej mgiełki do ciała niż ciężkich zapachów. Możesz zabrać ze sobą też nawilżane chusteczki czy antybakteryjny żel do rąk, ale raczej unikaj zabierania całej kosmetyczki.

sloneczny patrol co wziac na plaze by nikt nie musial cie ratowac 3 0

Po czwarte: umilacze czasu

Nawet będąc amatorem wylegiwania się na plaży, po dłuższym czasie zwykłe opalanie robi się nudne. Warto więc idąc na plażę zabrać ze sobą coś do czytania – książkę, lub czasopisma – piłkę, do gry czy paletki do badmintona. Do zabawy w wodzie najlepsze są dmuchane akcesoria – materace, koła itd. W tym sezonie wyjątkowo modne są dmuchane flamingi, donuty czy jednorożce. Jeśli jesteś w popularnym, turystycznym miejscu z pewnością nie będziesz mogła tego typu gadżety wypożyczyć na miejscu bez konieczności noszenia ich ze sobą. Jak masz możliwość spróbuj wodnych atrakcji, jak rowerki wodne czy windsurfing – opalanie w ruchu jest najskuteczniejsze!