W czasie wakacyjnych wyjazdów, plażowania i uprawiania letnich sportów wiele osób noszących okulary decyduje się na wygodniejsze rozwiązanie – soczewki kontaktowe. Jakie szkła wybrać, by zapewnić swoim oczom maksimum komfortu?

Soczewki jednodniowe

Najlepszym rozwiązaniem na najcieplejszą z pór roku będą soczewki jednodniowe. Zaleca się je szczególnie osobom noszącym na co dzień okulary i niemającym zbyt dużego doświadczenia z pielęgnowaniem szkieł. Wybierając jednodniowe soczewki kontaktowe nie trzeba zabierać ze sobą w podróż płynów do czyszczenia, kropli do oczu ani pojemniczków do przechowywania. Warto pamiętać, że jednodniowe szkła zagwarantują latem lepszą higienę. Oczyszczanie soczewek z ziarenek piasku, kremu UV, chlorowanej wody, pyłków i innych ciał obcych drażniących oko bywa szczególnie uciążliwe. Nosząc szkła jednodniowe zyskujemy pewność, że zakładane codziennie soczewki są świeże i czyste, a naszemu narządowi wzroku nie zagrażają infekcje.

Soczewki nawilżające

Świetnym wyborem na lato mogą być także soczewki kontaktowe z czynnikiem nawilżającym. Słońce, wiatr i klimatyzacja przesuszają nasze oczy. Obniża to komfort użytkowania szkieł. W upalne dni warto poszukać soczewek posiadających w składzie związki nawilżające. W wakacje doskonale sprawdzają się warianty silikonowo-hydrożelowe o dużej przepuszczalności tlenu.

Nowość – soczewki z filtrem UV

W słoneczne letnie dni musimy zapewnić naszym oczom należytą ochronę przed promieniowaniem UV. Oprócz dobrze dobranych okularów przeciwsłonecznych możemy nosić też soczewki z filtrem. Nowoczesne szkła tego rodzaju ochronią oko także w czasie pochmurnej pogody. Przez chmury przechodzi bowiem znaczna część promieniowania ultrafioletowego, narażając nasz wzrok na uszkodzenia, co powinniśmy mieć na uwadze szukając odpowiednich soczewek. Szkła kontaktowe z filtrem UV gwarantują kompleksową ochronę latem, niezależnie od sytuacji.

Jak pielęgnować soczewki kontaktowe?

Jeśli latem chcemy nosić soczewki tylko sporadycznie, na przykład zakładać je na rodzinne uroczystości, wesela i inne imprezy albo nosić wyłącznie przez niektóre dni wakacyjnego wyjazdu, możemy kupić soczewki jednodniowe. Nie wymagają one pielęgnacji, a po ich zdjęciu po prostu trzeba wyrzucić je do kosza. Soczewki tygodniowe i miesięczne wymagają większej dbałości o higienę i specyficznych zabiegów. Po każdym zdjęciu i tuż przed założeniem trzeba sprawdzić, czy na powierzchni szkieł nie osadziły się pyły czy osady białkowe. Soczewki należy przechowywać w specjalnym płynie pielęgnującym i nawilżającym. Nawet lekko zabrudzone soczewki nierzadko powodują stany zapalne i podrażnienia, dlatego użytkownicy muszą starannie dbać o ich czystość.

Na lato najlepiej kupić soczewki miękkie. Najpopularniejszy i najbardziej przyjazny dla oczu rodzaj musi wyróżniać się parametrami takimi jak stopień uwodnienia oraz przepuszczalność tlenu. Tego typu szkła kontaktowe nie doprowadzą do infekcji i uszkodzeń narządu wzroku, dodatkowo zapewniając swobodę w czasie wakacyjnych zabaw i podróży. Dobrej jakości soczewki idealne na lato znajdziesz na https://soczewki24.pl/2-soczewki-kontaktowe.