Blisko ⅓ mężczyzn przyznaje się do problemów z przedwczesną ejakulacją. Wpływają one na obniżone zadowolenie z pożycia seksualnego. Mogą być jednocześnie powodem rozczarowania ze strony partnerki. Istnieją jednak pewne sposoby, które wydłużają stosunek. Warto je poznać, aby odzyskać satysfakcję z seksu.

Przedwczesny wytrysk może być efektem zaburzeń somatycznych, jak chociażby cukrzycy, zapalenia prostaty czy niedoczynności tarczycy. W większości przypadków wynika jednak ze stresu, presji, a także rzadkiego współżycia. Niekiedy jest przy tym wynikiem niedoświadczenia. Wizyta u lekarza nie będzie więc koniecznością, wystarczy wypróbować kilka sprawdzonych sposobów. Co możemy zrobić żeby kochać się dłużej i lepiej?

Ćwiczenia mięśni Kegla

Mięśnie Kegla występują zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, chociaż w nieco innych miejscach. Męskie mięśnie Kegla znajdują się w okolicach prostaty i umożliwiają poruszanie członkiem podczas wzwodu. Można je ćwiczyć poprzez napinanie oraz powolne luzowanie. Pozwoli to na ich lepszą kontrolę w czasie stosunku. Dzięki temu możliwe będzie powstrzymanie się przed wytryskiem.

Stosowanie prezerwatyw

Prezerwatywy nie tylko stanowią jedną z najpewniejszych metod antykoncepcyjnych, ale mogą jednocześnie przyczynić się do wydłużenia stosunku. W tym celu należy wybrać prezerwatywy o odpowiedniej grubości, które nieco zmniejszają doznania seksualne. Stworzone zostały nawet specjalne linie zapewniające dłuższy seks, dlatego warto z nich skorzystać. Ponadto, dobrym rozwiązaniem będą wszelkiego rodzaju środki na opóźnienie wytrysku. Zalicza się do nich m.in. kremy oraz żele o specjalnych właściwościach chłodzących.

para 2 wynik

Dobór odpowiedniej pozycji

Pozycja seksualna ma znaczny wpływ na odczucia podczas seksu. Niektóre z nich umożliwiają głębszą penetrację, w związku z czym łatwiej o doprowadzenie partnera do orgazmu. Jeżeli występuje problem z przedwczesnym wytryskiem, to lepiej wybierać pozycje, które nie uwrażliwiają tak członka. Należy do nich głównie pozycja misjonarska, chociaż partnerzy sami powinni sprawdzić, które z pozycji będą dla nich najlepsze.

Regularne stosunki

Przepis na dłuższy seks, to częste współżycie! Skumulowane napięcie seksualne musi znaleźć swoje ujście. Jeżeli rzadko dochodzi do zbliżeń, to uwalnia się ono zbyt szybko. Może wiązać się także z presją, aby dobrze wypaść, co jeszcze bardziej przyczynia się do przedwczesnego wytrysku. Regularny seks świadczy jednocześnie o dobrych relacjach pomiędzy partnerami. Gdy czują się wspólnie komfortowo, zbliżenia są przeważnie dla nich bardziej satysfakcjonujące. Łatwiej im również wspólnie pracować nad poprawą długości stosunku.

Seks powinien być zadowalający dla obojga partnerów. Zbyt krótkie zbliżenia wynikają z wielu czynników i można nad nimi pracować. Dobrze sięgnąć również po specjalne środki opóźniające wytrysk. W przypadku, gdy powyższe wskazówki okażą się niewystarczające, należy udać się do specjalisty.