Podróże zagraniczne nie są wydatkiem, który przekraczałby możliwość przeciętnie zarabiającego człowieka. Choć stwierdzenie to może wydawać się fałszywe, jest wiele sposobów, aby przemierzać Europę za niewielkie pieniądze i spać w tym czasie w dobrych hotelach. I nie jest to podróż autostopem połączone ze spaniem w tanich hostelach!

Tanie podróże dla każdego

Jednym ze sposobów na tanie podróżowanie jest szybki i ekonomiczny transport. Chyba każdy słyszał o liniach lotniczych, prowadzących tanie loty. Są to rejsy z polski do wybranych krajów Europy w cenie od kilkudziesięciu do 200 złotych. Tego typu bilety lotnicze można nabyć na wielu serwisach zajmujących się tematyką tanich lotów czy podróży jak np. Fru.pl. Przykładowa oferta to rejs z Krakowa do Paryża za 169 złotych. Ta bezpośrednia podróż zajmuje zaledwie 2 h i tyle właśnie trzeba, aby jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast świata otworzyło przed nami swoje podwoje. Podobnie atrakcyjne cenowo kursy to również miasta Grecji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii czy innych krajów Europy Zachodniej.

Jak tanio zatrzymać się na miejscu?

Aby zwiedzać czy wypoczywać, nie wystarczą same bilety lotnicze. Rzadko kiedy planuje się wyjechać za granicę i tego samego dnia wracać – choć jest to do zrobienia. Najlepiej jednak mieć nocleg na miejscu, dzięki czemu ma się miejsce, w który można odpocząć, skorzystać z prysznica, itp. Tutaj z pomocą przychodzą serwisy jak wspomniane Fru, mające do zaoferowania zestawy, na które składają się bilety na tanie loty tam i z powrotem wraz z hotelem na miejscu. I taki zestaw to na przykład Rzym w cenie 679 złotych na 3 dni. Warto także dodać, że znajdujące się w takich ofertach hotele mają co najmniej trzy gwiazdki, więc odpoczynek w nich jest przyjemny. Ponadto wiele z nich znajduje się w okolicach ścisłych centrów miast, co czyni z nich idealne bazy wypadowe na imprezowanie, zwiedzanie, itp. Należy jednak sprawdzić, ile posiłków jest w wliczonych w cenę pobytu – w niektórych może być to pełne wyżywienie, w innych natomiast jeden lub dwa posiłki.

Co trzeba wiedzieć?

Serwis, w którym kupuje się taki zestaw, pobiera opłatę tylko za bilety lotnicze i hotel, jednak inne wydatki na miejscu związane są z koniecznością samodzielnego płacenia. Dotyczy to wszystkiego – od środków komunikacji miejskiej po wejściówki do muzeów, itp. Przed wyjazdem można sprawdzić przez internet, jakie są opłaty i przygotować sobie odpowiedni budżet oraz rozplanować czas pobytu. Dzięki takiemu sposobowi podróżowania ma się całkowicie wolną rękę w sposobach spędzania wolnego czasu na miejscu.