Zazwyczaj już w poniedziałek narzekamy na ciężką pracę i zaczynamy odliczać dni i godziny do weekendu. Nadchodzi jednak piątkowy wieczór, wracamy do domu mając przed sobą dwa dni leniuchowania i nie wiemy co robić…Jak można ciekawie spędzić każdy wolny weekend?Może dobra książka?

Na początek może trochę statystyki. Okazuje się bowiem, że zdecydowana większość Polaków nie potrafi odpoczywać. Całymi dniami przesiadujemy przed telewizorami, popijamy alkohole i jemy różne niezdrowe rzeczy. Druga statystyka mówi o tym, że ledwo co dziesiąty Polak sięga w ciągu roku chociaż po jedną książkę! Weekend może być więc świetnym momentem do nadrobienia książkowych zaległości. Tytułów jest dzisiaj mnóstwo, wystarczy odwiedzić pierwszą lepszą księgarnię czy bibliotekę. Jeśli nie chcemy czytać w samotności to może połączyć przyjemne z pożytecznym i poczytać trochę swoim dzieciom? Spędzamy w ten sposób razem czas i integrujemy się ze swoją rodziną. Książki jednak faktycznie nie wszystkim muszą się podobać. Jak więc inaczej spędzić czas?

Jeśli nie książki to warto wybrać film

Jeżeli naprawdę nie lubisz czytać to warto zastanowić się nad ciekawym filmem. Chyba nie ma takiej osoby, która nie miała w planach obejrzenia różnych tytułów, ale zawsze jakoś tak wychodziło, że nie udawało się zrealizować tego celu. Weekend może być więc dobry do nadrobienia swoich zaległości w filmach. Możemy iść do kina, choć w weekendy zazwyczaj jest tam więcej osób i nie każdemu się to podoba. Mamy jednak przecież dzisiaj internet, a tam jest mnóstwo możliwości na wypożyczenie dobrego i nowego filmu. Często korzystamy również z usług VOD, za które co miesiąc płacimy. Warto więc od czasu do czasu spożytkować i tak wydawane pieniądze na ten cel i obejrzeć coś ciekawego. A może romantyczny wieczór z ukochaną przy równie romantycznym filmie? Wystarczy trochę wyobraźni, a na pewno miło spędzimy czas przy filmach.

Gry, czyli domena XXI wieku

Bez wątpienia domeną naszych czasów są oczywiście gry komputerowe, internetowe i coraz popularniejsze przeglądarkowe. W tej kwestii wybór jest równie duży i na pewno każdy, niezależnie od wieku i upodobań, znajdzie coś ciekawego dla siebie. Dorośli mogą grać w swoje ulubione tytuły na komputerach, urządzeniach mobilnych czy smartfonach, a także cieszyć się rozrywką wirtualną z rodziną czy znajomymi. Mamy na to cały weekend, możemy w tym czasie naprawdę wybawić się za wszystkie czasy, aby bardziej wesoło przejść przez kolejny trudny dzień pracy.

kobieta i komputer

Przy okazji gier nie można wspomnieć o potrzebach najmłodszych, a wiec naszych ukochanych dzieci. One przecież także w weekendy się nudzą, a wtedy najczęściej sięgają po gry komputerowe. Weekend jest czasem, w którym szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę na to jak dziecko spędza czas przy komputerze. Jeśli uwielbia grać to nie brońmy mu tego, w końcu ono też ma weekend i odpoczywa od szkoły. Wskażmy mu jednak dobra drogę do bezpiecznych gier, czyli do stron oferujących tytuły przeznaczone tylko dla dzieciaków. Doskonały przykład stanowi tutaj strona Poki.pl, mająca tysiące doskonałych gier przeglądarkowych, z których każda jest dedykowana właśnie najmłodszym. Dziewczynki mogą świetnie bawić się chociażby przy tak lubianych przez nie przebierankach, a z kolei chłopcy rozwiązać kolejne zagadki w grach przygodowych.

Weekend może być dobry na szlifowanie zdolności kulinarnych

Choć wiele osób nie lubi specjalnie marnować swojego czasu w kuchni, to jednak większość z nas ma czasem potrzebę ugotowania czegoś specjalnego, może upieczenia ciasta albo zaskoczenia swojej ukochanej jakimś ciekawym daniem. Gotowanie wbrew pozorom może dostarczać wiele radości, a weekend jest świetnym momentem, w którym możemy oddać się przyjemności gotowania i przy okazji naprawdę odpoczywać. Internet aż kipi dzisiaj od przepisów, a więc na pewno musielibyśmy żyć setki lat, aby wszystkie je wypróbować, ale w gąszczu tych wszystkich przepisów na pewno znajdziemy coś ciekawego dla siebie, co możemy przygotować na weekend. Gotowanie może okazać się także świetną okazją do zaproszenia rodziny czy znajomych. Naszykujemy dobry obiad i jeszcze spędzimy swój wolny czas z najbliższymi. Prawda, że to świetna perspektywa?

gotowanie

Naturalnie to tylko parę przykładów na to jak można spędzić swój wolny weekend. Każdy z nas może go sobie przecież zorganizować w inny sposób, ale ważne jest jedno. Nie warto tracić swojego weekendu na tak spopularyzowane dzisiaj nic nierobienie. Taki wypoczynek jest tylko pozorny, gdyż po weekendzie czujemy się jeszcze bardziej zmęczeni. Nie realizując swoich marzeń i pasji zwyczajnie się wypalamy, a tego chyba nie chcemy?