Niektórzy lubią styl nowoczesny, inni kupują rzeczy, które są dostępne w sieciówkach, ale są też osoby, które lubią rzeczy z historią w tle, mające charakter i duszę.
Zastanawiasz się pewnie czy staroć to antyk. Gdzie kupić takie starocie, jak je odnowić? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Stylowe meble i drobiazgi zawsze pożądane

Już w dawnych czasach ludzie lubili otaczać się stylowymi rzeczami, meblami, niejednokrotnie miały one już wcześniej właściciela. Starocie, jak się je potocznie nazywa mają swój charakter i pasują do każdego wnętrza.

Starocie czy antyki?

Pamiętaj, nie każdy przedmiot czy mebel jest antykiem. Antyk to coś zabytkowego o dużej wartości. Często przeciętnego człowieka nie stać na antyki. Ale za to starocie można już kupić na pchlich targach, za nieduże pieniądze. Często takie rzeczy możesz sama odnowić, dzięki temu nie poniesiesz zbyt dużych kosztów.

Starocie – gdzie możesz kupić?

Targ staroci
Jeżeli choć raz byłeś na targu staroci, to wiesz, że to miejsce dość specyficzne. Nie zawsze grzebanie w starociach jest przyjemne. Często takie przedmioty są zakurzone, zabrudzone, nie pachną zbyt przyjemnie. Negocjowanie ceny ze sprzedawcą jest męczące. Często też cena dla każdego jest inna, gdyż sprzedawca, widząc twój zapał chce zyskać jak najwięcej.

Internet
Jeżeli chcesz tego wszystkiego uniknąć, to zakupu staroci możesz dokonać przez internet. Możesz w łatwy sposób przejrzeć ogrom ofert, skupiając się na szczegółach, ocenić stan danego przedmiotu i to, co jest ważne – od razu znasz cenę.

Odnawianie i czyszczenie staroci

Kupowane starocie nie muszą być w idealnym stanie. Dużo poprawek możesz wykonać sama i to nie ponosząc zbyt wysokich kosztów. Jeżeli kupisz lekko zniszczony mebel to na jego pomalowanie wystarczy jedno popołudnie, a farby nie są drogie. Trochę większy problem pojawi się w przypadku mebla z tapicerką. W tym przypadku warto poprosić o pomoc specjalistę, tapicera, który wymieni obicie.