Kupiłeś wymarzony telefon. Wydałeś naprawdę sporo, więc nie chcesz, by coś złego się stało. Chuchasz i dmuchasz, żeby tylko nowy nabytek się nie rozbił. Kupiłeś nawet specjalną obudowę, która ma chronić Twój smartfon przed ewentualnym uszkodzeniem. Ale czy naprawdę jesteś w 100% przekonany, że to optymalne rozwiązanie? Może lepiej było zainwestować w ubezpieczenie wyświetlacza telefonu?

Czy obudowa telefonu to dobre rozwiązanie?

Na rynku znajdziesz wiele różnego rodzaju futerałów na telefon. Wykonanych z mniej lub bardziej trwałych materiałów, takich jak silikon, plastik, skóra, a nawet włókno węglowe.

Poza kilkoma zaletami, jak ciekawy design czy niska cena. Posiadają jednak sporo minusów. Przede wszystkim skutecznie zmniejszają poręczność Twojego telefonu. Weź pod uwagę, że futerał to dodatkowe centymetry, co może utrudnić swobodne korzystanie ze smartfona. Większe gabaryty to problem ze schowaniem urządzenia do kieszeni czy torby.

Ponadto obudowy nie ochronią w pełni Twojego telefonu podczas upadku, efektem czego może być rozbity ekran i brak kontaktu ze światem. Plastik potrafi pękać, a skórzany futerał poza walorami estetycznymi nie daje praktycznie żadnej gwarancji. Dlatego lepszym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie ekranu telefonu.

Przed czym chroni ubezpieczenie ekranu telefonu?

Polisa oferowana przez Towarzystwo Ubezpieczeń Europa chroni wyświetlacz Twojego telefonu przed każdym przypadkowym rozbiciem, stłuczeniem lub zniszczeniem, którego nie jesteś w stanie przewidzieć.

Zatem zdarzenie, które skutkuje uniemożliwieniem korzystania ze smartfona jest objęte ochroną ubezpieczeniową.

Jeśli ktoś potrąci Cię podczas przechodzenia na pasach i z ręki wypadnie Ci telefon, w takiej sytuacji możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela.

Powstałą szkodę możesz zgłosić na kilka sposobów. Dzwoniąc na specjalną infolinię, składając zawiadomienie pisemnie drogą tradycyjną lub elektroniczną bądź przez dedykowany formularz na stronie internetowej.

Pamiętaj, że aż 8 na 10 przypadków uszkodzenia telefonu dotyczy właśnie wyświetlacza.

Polisę Screenity zawrzesz bez wychodzenia z domu przez specjalną aplikację.

Wystarczy, że pobierzesz ją na telefon i będziesz postępował zgodnie z instrukcją, która w łatwy i szybki sposób przeprowadzi Cię przez całą procedurę.

Zmaż widoczny obrazek, ustaw telefon przed lustrem i zrób kilka zdjęć. W kolejnym kroku podaj swoje dane, zaakceptuj zgody i zapłać.

Po potwierdzeniu, że Twój wyświetlacz nie był rozbity, ubezpieczyciel zawrze z Tobą polisę w ciągu 24 godzin.

Więcej informacji na temat ubezpieczenia znajdziesz na: https://tueuropa.pl/ubezpieczenia-lifestyle/ubezpieczenie-wyswietlacza-telefonu-screenity.

Ubezpieczenie ekranu telefonu czy obudowa?

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie wyświetlacza. Choć to niewidzialna ochrona, to jest znacznie skuteczniejsza.

Obudowy, choć być może atrakcyjniejsze cenowo, nie uchronią Twojego telefonu przed uszkodzeniem w wyniku upadku. Plastiki same potrafią pękać, skórzany futerał bardzo często się otwiera, czego efektem jest upadek telefonu prosto na ekran, zaś silikon chroni jedynie tylną część smartfona.

Decydując się na polisę zyskujesz:

  • usługę door-to-door, w związku z czym nie musisz martwić się o serwis;
  • wysoką sumę ubezpieczeniową, wynoszącą aż 1000 złotych;
  • niskie i wygodne raty w wysokości 9,99 złotych miesięcznie;
  • możliwość ubezpieczenia nowego, jak również używanego sprzętu.

 

To wszystko sprawia, że wybór wydaje się być oczywisty. Jeśli nie chcesz martwić się o ewentualne koszty naprawy uszkodzonego wyświetlacza, zdecyduj się na polisę ubezpieczeniową.