Wciąż narzekasz na swoje mieszkanie? Może wynajmujesz je i nie chcesz nic w nim zmienić? Nawet najdrobniejsze ingerencje sprawią, że będzie Ci się mieszkać lepiej. Zobacz, co możesz zrobić, aby Twoje mieszkanie dawało Ci większą satysfakcję.

Mieszkasz w nim, ale narzekasz. Oczywiście, że większe remonty wiążą się ze sporymi kosztami i wymagają dużych nakładów czasu czy energii. Jeśli dalej wychodzisz z założenia, że nie ma sensu ich wykonywać, bo przecież nie będziesz mieszkał tu całe życie, zastanów się, czy nie warto choć trochę zmienić otoczenia, skoro codziennie Cię ono irytuje.

Drobne zmiany, inne mieszkanie

To, jak prezentują się wnętrza zależy od bardzo wielu aspektów, jednak niech nie zmyli Cię to, ponieważ niekiedy wystarczy zmienić jeden z nich, aby zauważyć sporą różnicę. Jeśli bardzo nie podobają Ci się meble w kuchni czy salonie, możesz je przemalować lub odmienić za pomocą okleiny. Jeśli stanowią spory procent wyposażenia danego pomieszczenia ich wygląd znacznie zmieni również prezencję całego wnętrza.

W przypadku ciemnych pokojów warto postawić na jasne meble, które od razu wprowadzą do nich więcej światła. Jeśli pomieszczenie wydaje Ci się być smutne i bez życia, z pewnością zmienisz taki stan rzeczy wyposażając je w kilka roślinek. Nie martw się, jeśli masz wrażenie że nie utrzymasz przy życiu nawet kaktusa! Jest wiele roślin, o których istnieniu możesz nawet na długo zapomnieć. Jednak takie żywe, zielone dodatki znacznie poprawią odbiór pomieszczenia, a nawet pozytywnie wpłyną na Twoje samopoczucie.

Wprowadź spersonalizowane dekoracje

Żadne mieszkanie czy pokój nie będzie miał duszy, jeśli nie wyposażysz go w ozdobne dodatki. Jeśli nie lubisz samych dekoracji, pamiętaj, że istnieje również sztuka użytkowa i pewne ozdoby mogą również być funkcjonalne. Już kilka obrazków na ścianie znacznie urozmaici wygląd pomieszczenia. Zadbaj o rozmaite dodatki – fotografie, plakaty, figurki, ozdobne pudła na bibeloty czy drobne sprzęty i akcesoria, donice, wazony i inne przedmioty dodadzą mieszkaniu charakteru i uczynią je oryginalnym, przy okazji wyrażając Twoją osobowość.

24 wp domifikacje stworz sobie mieszkanie idealne 3

Również dzięki zmianie dekoracji, która nie do końca Ci odpowiadała poczujesz się lepiej w swoim własnym domu. Rozmaite dodatki wybrane przez Ciebie starannie i subiektywnie pomogą zachować piękne wspomnienia, przypominając o najlepszych chwilach Twojego życia czy też codziennie dodadzą energii i chęci do działania. A wreszcie – spowodują, że pomieszczenia przestaną być puste i bezosobowe.

24 wp domifikacje stworz sobie mieszkanie idealne 4

Operuj oświetleniem i kolorami, a także… porządkiem

Raczej nikt nie będzie czuł się dobrze w chaosie. Jeśli zauważasz, że przestrzeń wokół Ciebie jest nieco zagracona, pełna rzeczy, niedopasowanych kolorów i przedmiotów, które zdają się nie mieć swojego miejsca, popracuj nad tym. Nawet drobne zorganizowanie otoczenia pomoże Ci odzyskać spokój i zbawiennie wpłynie na estetyczny odbiór mieszkania. Również, jeśli w Twoim pokoju nie ma głównej dominanty kolorystycznej i dopasowanych do niej maksymalnie kilku barw, najlepiej w subtelnych odcieniach, postaraj się to zmienić i zredukować ilość pstrokatych niepasujących do siebie tkanin. Postaw na jednokolorowe zasłony czy pledy. Lepszą atmosferę w pomieszczeniach przeznaczonych na relaks osiągniesz również innymi źródłami świateł niż jedno mocne sufitowe.