Styl skandynawski zyskał ogromną popularność – proste, stonowane formy i delikatna kolorystyka sprawiają, że trudno nie docenić wnętrz urządzonych na skandynawską modłę. Podpowiadamy, z czym można łączyć styl skandynawski, by cieszyć się elegancką, wysmakowaną aranżacją.

Styl skandynawski (więcej o tym stylu tutaj) opiera się na prostocie i praktyczności. Każde wnętrze w stylu skandynawskim jest jasne, pełne światła i bieli. Jeśli dodasz do tego wielofunkcyjność i naturalne materiały otrzymasz kwintesencję skandynawskiego wnętrzarstwa. To idealny styl dla młodych, aktywnych osób chcących żyć wygodnie i bez przesadnego otaczania się dekoracjami. Materiał opracował nasz partner, producent mebli skandynawskich, firma www.meblarnia.com.pl .

Styl skandynawski i shabby chic

Połączenie stylu skandynawskiego i shabby chic pasuje do siebie tak dobrze, jak 2 połówki tego samego jabłka. Shabby chic zmiękcza skandynawskie wnętrze i dodaje mu nostalgicznej gracji. Pastele i łagodne profilowania zwracają każdą aranżację nieco w stronę nurtu duńskiego wnętrzarstwa, jednocześnie nie rozmywając pierwotnej prostoty skandynawskiego designu.

styl skandynawski z czym go laczyc 1

Styl skandynawski i meble retro/vintage

Kolejną ciekawą parą są meble skandynawskie łączone z meblami vintage. Zwłaszcza nasz rodzimy design PRL-u pięknie komponuje się z północną prostotą. Meble na cienkich toczonych nóżkach, w naturalnym kolorze drewna, zestawione z bielą wyglądają, jakby wywodziły się z jednej bajki. Co ważne, nie musisz przesadzać z liczbą mebli vintage, by urozmaicić wnętrze. Solidna polska komoda z lat 60-tych, ikoniczne fotele Chierowskiego czy Hałasy i gotowe, wnętrze od razu nabierze nowej głębi.

styl skandynawski z czym go laczyc 2

Styl skandynawski i styl rustykalny

Meble skandynawskie tworzone są z naturalnych materiałów – nic więc dziwnego, że w sąsiedztwie mebli rustykalnych czują się doskonale. W ogóle naturalne drewno pięknie wygląda w połączeniu z bielą, możesz więc sięgać śmiało po meble i dekoracje wykonane z surowego (i postarzanego) drewna. Ciekawie wyglądają zwłaszcza proste ławy z postarzanego drewna i ramy wykonane ze starych desek. Doskonale ocieplają wnętrze i nadają mu przytulnego wyglądu.

styl skandynawski z czym go laczyc 3

Styl skandynawski i loft

To połączenie bazuje na praktyczności stylu skandynawskiego i loftowego. Proste skandynawskie meble pasują do równie prostych i praktycznych konstrukcji znanych z loftów i nowoczesnych wnętrz. Biel, drewno i stal tworzą eleganckie połączenie, które jeszcze bardziej pasuje do aktywnego stylu życia osób młodych. Jeśli więc szukasz stylu, który odda Twoje zabieganie i aktywność, mieszanka mobilnych mebli loftowych w minimalizmem skandynawskim to wyjście idealne.

styl skandynawski z czym go laczyc 4

Styl skandynawski i czerń

W kontekście stylu skandynawskiego dużo mówiliśmy o bieli, przestronności i świetle. Jednak co ciekawe, meble skandynawskie świetnie prezentują się na ciemnym tle. Połączenie jasnych, naturalnych barw i ciemnogranatowej/czarnej ściany podkreśla i uwypukla obecność tych pierwszych, a ciemne dodatki od razu stają się przyciągającymi oko drobiazgami, i to bez wprowadzania do wnętrza kolorów.

styl skandynawski z czym go laczyc 5