Jaki styl do mnie pasuje? Jaki styl najbardziej mi odpowiada? W jakim wnętrzu będę czuła się dobrze? Te i wiele podobnych pytań zadajesz sobie urządzając dom czy mieszkanie.

Możesz zapytać swojego partnera, aby Ci w tym pomógł, natomiast często jest tak, że nie zawsze dwie osoby mają identyczne zdanie co do urządzenia wspólnego mieszkania. Wtedy pojawia się jeszcze gorszy problem, niż wybór stylu w mieszkaniu. Idealna i wymarzona sytuacja dla kobiety jest wtedy, gdy Twój mężczyzna daje Ci wolną rękę, a Ty możesz zmienić swoje cztery kąty w wymarzone i wyjątkowe miejsce na ziemi.

Często bywa tak, że nie potrafimy określić jednego stylu, który chciałybyśmy wprowadzić do swojego domu. Jednocześnie mogą się nam podobać nowoczesne meble i dodatki jak również bogato zdobione meble z minionych epok. Co w takiej sytuacji zrobić? Jednym z rozwiązań może być wprowadzenie do naszego domu stylu glamour.

Glamour polega przede wszystkim na łączeniu „starego” i „nowego”, czyli na umiejętnej zabawie w eklektyzm. Bogato zdobione meble dzięki zastosowaniu nowatorskiego designu i kolorowych farb spowodują, że będą dalekie od historycznej dosłowności. Styl glamour uwielbia wszystko to, co świecące i błyszczące, dlatego też często meble polakierowane są na wysoki połysk.

Co jeszcze charakteryzuje styl glamour?

  • błyszczące tkaniny,
  • kryształowe żyrandole i lampy,
  • lustra i obrazy w bogato rzeźbionych ramach,
  • zdobione meble, najlepiej błyszczące złotem lub srebrem
  • duże, wyraziste i odważne wzory
  • roślinna ornamentyka
  • meble w intensywnej barwie lub polakierowane na wysoki połysk

Charakterystyczne są również wygodne kanapy, duże fotele i skórzane krzesła.

Urządzenie wnętrza w stylu glamour wymaga ostrożności i wyczucia smaku, ponieważ łatwo jest przesadzić z dodatkami i sprawić, że wnętrze zamiast emanować luksusem będzie niespójne i tandetne.

Zdjęcia w galerii pochodzą ze stron: 
mebleglamour.pl
cudnemeble.pl
fabrykadesign.pl
exceleo.pl
lampex-sklep.pl
bettina.pl
turek-meble.pl
mebline.pl
chodniki.com
lumina-deco.pl
CascadeDecor.pl