Czy wiesz, że niemal co trzecia kobieta ma problemy z poprawnym nawilżeniem pochwy? To defekt, który nie tylko skutkuje bolesnością podczas zbliżeń, ale także stanowi zagrożenie dla zdrowia. Wszak, wydzielina z pochwy stanowi pierwszą barierę ochroną. Jej kwaśny odczyn zapobiega drobnoustrojom oraz stanowi ochronę przed podrażnieniami mechanicznymi.

Suchość w pochwie – przyczyny

Czynników, które kształtują ten „defekt” może być naprawdę wiele. Nie mniej jednak, najczęściej suchość w pochwie jest wywoływana przez zaburzenia o charakterze hormonalnym.

Jeśli objawy tego typu pojawiają się bezpośrednio przed okresem, najprawdopodobniej wywołane są spadkiem poziomu estrogenu. W przypadku gdy mają charakter trwały, a nie przejściowy – gospodarka hormonalna wymaga odpowiednich badań.

Bardzo często suchość pochwy towarzyszy okresowi menopauzalnemu. Wynika to z faktu, że wraz z wiekiem ilość estrogenów maleje, co skutkuje gorszym nawilżeniem pochwy. Do zaburzeń endokrynologicznych, których objawem jest suchość w pochwie zaliczyć należy również zespół policystycznych jajników.

Niekiedy, suchość w pochwie wywoływana może być także przez zaburzenia o charakterze psychologicznym. Brak odpowiedniego nawilżenia może być bowiem efektem braku pożądania oraz braku więzi emocjonalnej z partnerem.

Suchość w pochwie – jak nawilżać?

W przypadku przejściowych dolegliwości warto skorzystać z produktów do nawilżania miejscowego. Lubrykanty należy stosować nie tylko przed stosunkiem, ale także w ciągu dnia – aby odbudować naturalną barierę ochronną. Dodatkowo, w celu eliminacji problemu, warto stosować naturalne środki regulujące gospodarkę hormonalną (bogate w fitoestrogeny).

Dla nawilżenia pochwy kluczowe jest również nawadnianie od wewnątrz. Minimalna ilość płynów, które należy przyjmować to 2-3 litry na dobę.

Ważnym aspektem jest także nasza dieta. Powinna być zdrowa i bogata w  ryby. Wynika to z faktu, iż rybi tłuszcz ma niezwykle pozytywny wpływ na gospodarkę hormonalną.

Suchość w pochwie – co stosować?

Jeśli chcesz usunąć na stałe problem suchości w pochwie musisz sięgnąć po rozwiązania farmakologiczne. Na szczęście, nie oznacza to, że będziesz ingerować w gospodarkę hormonalną. Nic bardziej mylnego! Medycyna oferuje skuteczne rozwiązania, które pozwalają wyeliminować problem suchości w pochwie w sposób w pełni naturalny.

O czym mowa? O suplementach diety takich jak Femin Plus. To naturalny preparat oparty na ekstraktach z roślin, witaminach oraz minerałach. W sposób w pełni bezpieczny wpływa on na gospodarkę hormonalną (reguluje ją) oraz nawilżenie pochwy. Co więcej, Femin Plus poprawia ukrwienie narządów intymnych, co zwiększa ich wrażliwość na dotyk i potęguje doznania.

Femin Plus jest również świetnym sposobem na zwiększenie libido i zintensyfikowanie orgazmów. Więcej na temat tego innowacyjnego, skutecznego i w pełni bezpiecznego rozwiązania, znajdą Państwo na stronie feminplus.pl.