Święta Bożego Narodzenia są na pewno najbardziej rodzinnymi ze wszystkich świąt obchodzonych w ciągu całego roku. To niepowtarzalna atmosfera kolacji wigilijnej, podczas której zgasnąć powinny wszystkie spory, wzajemne obdarowywanie się prezentami, śpiewanie kolęd, a przede wszystkim czas niecodziennych spotkań i ciepłych życzeń. Wszystkie te elementy, tworzą najbardziej widoczną bo zewnętrzną stronę świąt.

Boże Narodzenie, to również upragniony czas odpoczynku, wspólnych spacerów na świeżym powietrzu, pora odwiedzin, a także coraz częściej, kilkudniowych wyjazdów poza miasto. Większość z osób pozostających w domach, zazwyczaj po powrocie z zimnego, a może nawet mokrego spaceru korzysta z dobrodziejstw domowego kina. Programy telewizyjne pełne są atrakcyjnych filmów i programów rozrywkowych, do oglądania których, jeszcze na długo przed świętami, zachęcają poszczególne stacje. Tylko wybór może być trudny, zwłaszcza jeśli telewizor jest jeden a chętnych do oglądania znacznie więcej.

Jeśli jednak chcemy stworzyć w domu atmosferę prawdziwego, choć małego kina możemy, wykorzystując mobilność poszczególnych mebli urządzić wygodną salkę, w której każdy zajmie najlepsze dla siebie miejsce. Znajdą się w niej krzesła i miękkie pufy, ale także mały stolik na świąteczne, co nieco, może nawet stojak na wino z butelką tego ulubionego i oczywiście niezbędny telewizor, umieszczony w specjalnym panelu TV. Interesującą propozycją funkcjonalnej oprawy dla naszego telewizora będzie panel z drzwiami przesuwnymi Corino firmy Mebin. Nie tylko podczas świąt, mebel ten może przeobrazić salon w salkę telewizyjną – wystarczy rozsunąć drzwi by oczom widzów ukazał się ekran telewizora. Oglądanie ulubionego programu w otoczeniu najbliższych osób, a także rozchodzących się we wnętrzu leśnych zapachów choinki z pewnością zacieśni więzy rodzinne, a także zapewni nam dużą dawkę relaksu i dobrego samopoczucia.

Ale panel ten potrafi również zmienić pomieszczenie w stosowną na przyjęcie gości przestrzeń, miejsce do pracy, bądź domową czytelnię. Po zakończonej projekcji możemy z łatwością zsunąć drzwi i uzyskać dostęp do ukrytych za nimi półek np. z książkami czy świątecznymi ozdobami.

Sposób na świąteczne kino domowe to odpowiednia aranżacja przestrzeni; właściwe ustawienie poszczególnych mebli i wykorzystanie najnowszych rozwiązań. Kiedy stworzymy taką przestrzeń wystarczy jeszcze uzgodnić świąteczny repertuar kinowy, by wspólnie z całą rodziną obejrzeć atrakcyjny dla wszystkich film, albo w przerwie ukrywając ekran, oddać się rozmowom, degustacji świątecznych smakołyków czy czytanej na głos lekturze. A wszystko, dzięki możliwościom, jakie dają nowoczesne meble modułowe, których zalety z pewnością docenimy wszyscy i to nie tylko podczas nadchodzących świąt!