Choć każdy z nas ma swój własny przepis na idealne święta, to chyba wszyscy zgodzimy się, co do tego, że odpowiednia oprawa znacząco wpływa na odbiór tego magicznego czasu. Prawdziwą magią świąt jest oczywiście spotkanie z bliskimi, ale szykując się do Wigilii i Nowego Roku warto pamiętać również o tak przyziemnych elementach, jak wystrój salonu, w którym przyjdzie gościć nam świątecznych przyjezdnych. W tym poradniku opowiem Wam jak nowoczesne meble do salonu na Święta zmieniają magię świąt na lepsze!

Świąteczna aranżacja salonu

Z roku na rok napływają do nas coraz ciekawsze świąteczne trendy i coraz więcej osób decyduje się wprowadzić do swoich czterech kątów odrobinę innowacji w postaci różnego rodzaju dekoracji i ozdób. Prawda jest jednak taka, że nawet najlepsze dekoracje i najpiękniej przystrojona choinka nie zda się na wiele w salonie wypełnionym nieciekawą zabudową, czy nie współgrającymi meblami.

Chcąc zbudować w swoim salonie prawdziwie zjawiskową, świąteczną oprawę powinniśmy zacząć od podstaw, wybierając nowoczesne meble do salonu na Święta. To właśnie takie trendy, jak dla skandynawski minimalizm czy rustykalna elegancja królują w aktualnych lookbookach, dlatego warto sięgać po inspiracje nowoczesnymi kompozycjami.

Prosto czy na bogato? Jak zaaranżować salon na Święta?

Wybierając ozdoby i dodatki świąteczne kierujemy się najczęściej aktualnym wystrojem naszego salonu, ale czym kierować się wybierając do niego nowe meble? Najważniejszym czynnikiem będzie oczywiście budżet – to kwestia której raczej nie przeskoczymy, ale warto spojrzeć na to z innej strony, w końcu raz założony budżet zawęża nam wachlarz możliwości, co odrobinę ułatwia wybór. Wracając już jednak do samego wyboru mebli do salonu powinniśmy oczywiście kierować się gustem, ale także zdrowym rozsądkiem. Zakup dużych zestawów do niewielkiego salonu bądź kompleksowej meblościanki w sytuacji słabego oświetlenia dziennego to tylko niektóre z błędów, które często możemy zaobserwować u kupujących meble. Mierzmy więc siły (swoje i salonu) na zamiary tak, aby nie przesadzić. Nie trzeba przecież wydawać majątku na misternie rzeźbione elementy i rozbudowane komplety – nowoczesne meble do salonu na Święta pokazują nam, że w prostocie też tkwi siła, która zdaje się zyskiwać dziesiątki tysięcy nowych  wielbicieli z każdym kolejnym rokiem. Koniec końców to my będziemy przebywać w salonie najwcześniej, dlatego kierujmy się swoich gustem, nie zważając zanadto na czego oczekują od nas inni.