Oferta imprez sylwestrowych z roku na rok jest coraz bogatsza, także jeśli chodzi o te zupełnie nietypowe pomysły na spędzenie ostatniej nocy w roku. Jakie niezwykłe sylwestrowe atrakcje czekają nas w 2014 roku?

– W tym roku, podobnie jak w ubiegłych latach możemy spędzić Sylwestra w kopalni soli w Bochni lub w pociągu na trasie Kraków-Zakopane-Kraków. – mówi Mateusz Goliat z portalu Sylwestrowy.pl. – Ale są także nowe oferty, które z pewnością zainteresują wszystkich szukających niecodziennych atrakcji.

Sylwester z widokiem na Warszawę

Na bal sylwestrowy zaprasza w tym roku już po raz drugi Pałac Kultury i Nauki. Impreza w tym najbardziej znanym warszawskim budynku kosztuje 375 zł za osobę, a goście liczyć mogą nie tylko na zabawę taneczną, ale też atrakcyjny szwedzki bufet i ciepłe posiłki z kuchni polskiej i kuchni europejskich, między innymi marynowaną karkówkę, pasztet z kaczki czy czarny makaron z krewetkami. Ponadto w trakcie balu odbędzie się losowanie, w którym można wygrać nagrody pieniężne – 500, 1000 i 1500 złotych.

Bal w scenerii jak z Disneya czy z filmów o Bondzie?

Nie można odmówić uroku Sali Marmurowej w Pałacu Kultury i Nauki, ale jeśli ktoś chciałby spędzić Sylwestra w bardziej klimatycznym i wyjątkowym miejscu, powinien zainteresować się balem w jednym z polskich zamków. W tym roku sylwestrowy bal organizuje między innymi zamek w Mosznej, który swoim wyglądem przypomina zamki z bajek Disneya. Goście będą mogli wziąć udział w szlacheckich konkursach, a także wypożyczyć stroje z epoki. Wstęp na bal kosztuje 250 złotych za osobę.

Nietypowe tematyczne atrakcje zaplanowali dla swoich gości także właściciele Hotelu Grand Chotowa, który w tym roku organizuje Sylwester a’la „Casino Royale”. Scenariusz balu przewiduje między innymi nagrody dla uczestników (komplety biżuterii), a w cenie 340 zł za osobę hotel oferuje nie tylko udział w balu z nielimitowanymi posiłkami i alkoholem, ale również nocleg ze śniadaniem lub transport do domu w odległości do 30 kilometrów.

A może Sylwester na jeziorze lub w myśliwskiej karczmie?

Ci, którzy nie chcą spędzać nocy sylwestrowej na balu także mogą wybrać coś dla siebie wśród nietypowych sylwestrowych atrakcji. – W tym roku interesującą propozycję znajdą dla siebie miłośnicy żeglowania. Na Zalewie Zegrzyńskim można spędzić Sylwestra w marynarskim klimacie, na jachcie. – zachęca Mateusz Goliat. W menu, jak przystało na imprezę na wodzie – bogaty wybór ryb, a wśród atrakcji konkursy, w których wygrać można pakiety pobytowe w Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnym. Za Sylwestra na jeziorze zapłacimy od 260 złotych za osobę.

Miłośnicy wody mogą wybrać dla siebie także jedną z wielu atrakcji przygotowanych przez właścicieli obiektów noclegowych nad morzem. Ciekawą opcją jest na przykład Sylwester w Łebie, w Ośrodku Wczasowym Janina. Tam goście mają do wyboru aż dwie imprezy jednocześnie – bal sylwestrowy i imprezę w Karczmie Myśliwskiej. W trakcie nocnej zabawy można przechodzić z jednej imprezy na drugą, a w jednym i drugim miejscu na gości czekają smakowite dania kuchni polskiej. Sylwestrowy pobyt z noclegiem kosztuje od 300 złotych za osobę.

Dla miłośników oryginalnych podróży – Czarnobyl i Kuba

Organizatorzy Sylwestra w Czarnobylu obiecują powrót do przeszłości i klimatyczną zabawę przy radzieckiej muzyce z lat 80-tych, w towarzystwie Dziadka Mroza. Cena wycieczki do Czarnobyla (1390 zł za osobę) obejmuje dwudniowy pobyt w Strefie Czarnobylskiej oraz zwiedzanie Kijowa, a także zwiedzanie zimowej Prypeci.

Dla tych, którzy wolą zdecydowanie cieplejsze miejsca i mogą pozwolić sobie na większy wydatek ciekawą atrakcją może być Sylwester na Kubie. Za 5360 zł możemy liczyć na 10 noclegów z pełnym wyżywieniem na Kubie, a także atrakcyjny program zwiedzania, obejmujący między innymi Fermę Krokodyli. Ostatnią noc w roku spędzimy w kubańskiej restauracji w centrum Havany.

– Szukającym wyjazdowych atrakcji w niższej cenie proponujemy Amsterdam – mówi Mateusz Goliat z portalu Sylwestrowy.pl. Wycieczka do stolicy Holandii to prawdziwy maraton, bo poza samą imprezą w plenerze w planie jest jeszcze cały dzień zwiedzania miasta, między innymi centrum ze słynną dzielnicą czerwonych latarni. Sylwestrowa wycieczka do Amsterdamu kosztuje 199 zł za osobę.

Atrakcje dla najmłodszych

Wśród nietypowych atrakcji nie może zabraknąć także tych, które ucieszą dzieci. W Zoolandii w Wodzisławiu Śląskim organizowany jest Sylwester dla najmłodszych, którzy mogą bawić się tam bez opieki rodziców. W programie między innymi gry na konsoli Xbox Kinect, zabawy taneczne i konkursy z nagrodami. Wstęp dla jednego dziecka kosztuje 100 zł.

Długo można wyliczać nietypowe sylwestrowe atrakcje, bo z roku na rok jest ich coraz więcej, a właściciele restauracji i obiektów noclegowych są coraz bardziej pomysłowi. Warto jednak rozejrzeć się za sylwestrowymi ofertami już teraz, bo zainteresowanie ciekawszymi balami i wycieczkami jest ogromne, a liczba miejsc ograniczona.