Jeżeli właśnie otrzymaliśmy klucze do nowego domu, mieszkania lub właśnie zakończyliśmy duży remont, będą potrzebne nam odpowiednie meble, nie tylko estetyczne, ale również wytrzymałe i funkcjonalne. Idealne byłoby również zakupienie ich po prostu w dobrej cenie. Czy jest to jednak zadanie łatwe? Zdecydowanie nie. Dzisiaj podpowiemy Wam jak wybrać poszczególne meble, jednocześnie prezentując ofertę OtoMeble.pl – sklepu, który zdecydowanie powinniście poznać, jeżeli poszukujecie mebli wysokiej jakości w naprawdę atrakcyjnych cenach!

Półki ścienne

Może wydawać się, że ich zakup jest naprawdę czymś prostym, a oferta jest na tyle jednolita, ze wybór półek nie będzie stanowił problemu. Jest jednak inaczej. Na samym początku warto wziąć pod uwagę, że do naszej dyspozycji oddawane są półki ścienne wykonywane z płyty meblowej, drewna, metalu, a nawet hartowanego szkła. Każde z nich będą odpowiednie do innego rodzaju wnętrz. Pamiętajmy również o tym, aby wybrane przez nas półki miał odpowiednią nośność, zwłaszcza jeżeli planujemy ustawienie na nich książek lub innych ciężkich przedmiotów.

Jeżeli planujecie wnętrze industrialne, warto zdecydować się na półki metalowe. Maja one również naprawdę dużą nośność. Podobnie jest z tymi z drewna, jednak te sprawdzą się we wnętrzach bardziej klasycznych. Szkło hartowane będzie idealne do wnętrz glamour, jednak pamiętajcie – nośność półek wykonanych z tego materiału nie jest najwyższa!

Wieszaki do przedpokoju

Kolejny mebel, który wydaje się dość prosty w wyborze. W tym przypadku pamiętajmy, aby wieszak do przedpokoju był dopasowany nie tylko do samego pomieszczenia, lecz również do szafki na buty – często kupuje się je zresztą razem. Do naszej dyspozycji oddawane są najczęściej dwa rodzaje wieszaków – te stojące lub wiszące na ścianie. Jako wieszak podstawowy zdecydowanie rekomendujemy ten drugi – gwarantuje nam on więcej miejsca na ubrania oraz stabilność, która jest również ważna. Wieszak stojący idealnie sprawdzi się jednak jako wieszak dodatkowy.

Na koniec zalecamy dokładnie sprawdzić, jak prezentują się haczyki. Powinny być one odpowiednio długie oraz zakrzywione, dzięki czemu zmieści się na nich więcej ubrania, jeżeli będzie taka konieczność. Dodatkowo, warto zastanowić się nad wieszakiem z półką u góry, będzie ona idealna na czapki, rękawiczki lub szaliki.

Szafka na buty

Jak już wspominaliśmy – warto dopasować ją do naszego wieszaka w przedpokoju. Szafka nie powinna być zbyt duża, lecz po prostu dopasowana do pomieszczenia, dzięki czemu nie będzie utrudniać przemieszczania się. Pamiętajmy również o tym, by sprawdzić ilość miejsca wewnątrz. Będzie to istotne zwłaszcza wtedy, jeżeli ktoś z domowników ma naprawdę duży rozmiar buta.

Szafka powinna być również wykonana z materiału wytrzymałego, dodatkowo jej czyszczenie powinno być proste i wygodne. Sprawdźmy również, jak otwierają się jej drzwiczki (jeśli występują) oraz czy po ich zamknięciu nic nie będzie naciskać na nasze obuwie już wewnątrz szafki. Bardzo ważne jest również zadbanie o odpowiednią wentylację. W przypadku jej braku z szafki szybko może zacząć dochodzić mało przyjemny zapach.

Internetowy sklep meblowy OtoMeble

Warto zastanowić się również nad zakupem szafki na buty z siedziskiem. Będzie to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy lubią usiąść przy zakładaniu obuwia. Będzie to opcja wygodniejsza niż schody, pobliski taboret czy sama podłoga. Wiele osób decyduje się na szafki z siedziskiem, ponieważ są naprawdę funkcjonalne. W takim wypadku oczywiście kluczowe jest to, aby szafka była naprawdę wytrzymała. Nie zapomnijmy również tak jej ustawić, by miejsce na siedzenie naprawdę się tam znajdowało – może być to bowiem problem w sytuacji, w której szafka będzie pod zapełnionym wieszakiem na ubrania.

Stół rozkładany

Jest to znakomite rozwiązanie dla tych, którzy cenią swoją przestrzeń. W końcu nie każdy może pozwolić sobie na to, by w jego kuchni, salonie czy jadalni znajdował się stół, który zawsze pomieści liczną rodzinę czy znajomych. Często zresztą stół o dużej powierzchni potrzeby jest maksymalnie kilka razy w roku, podczas świąt, urodzin, imienin czy innych imprez. Z tego właśnie powodu warto zdecydować się na stół rozkładany. Dzięki niemu na co dzień oszczędzimy przestrzeń, a gdy będzie ona potrzebna, szybko ją zyskamy.

Stoły tego typu polecane są zwłaszcza dlatego, że kupuje się je naprawdę na lata. Może się więc okazać, że za rok lub dwa dodatkowa przestrzeń będzie potrzebna, chociaż teraz jeszcze tak nie jest. Pamiętajmy również o tym, że stoły rozkładane to nie tylko modele klasyczne, lecz również nowoczesne – idealnie więc uda się wybrać taki, który będzie pasował nawet do industrialnego wnętrza!

Szafki łazienkowe

Na pewno ich zakup będzie najtrudniejszą i najbardziej złożoną decyzją. Pamiętajmy, że szafki łazienkowe powinny być przede wszystkim odporne na działanie wilgoci oraz naprawdę wysokich temperatur. Sprawdzą się tutaj meble z drewna lub płyty meblowej, ale tylko wtedy, jeżeli zostaną odpowiednio zabezpieczone lakierami, najlepiej tymi poliuretanowymi.

Często możemy wybrać również meble z metalu, jednak pamiętajmy, by były one odporne na rdzewienie, podobnie jak wszystkie metalowe elementy w szafkach wykonanych z innego materiału. Opcją staje się nawet szkło hartowane. Prezentuje się naprawdę niebywale, jednak pamiętajmy, że sprawia również, że każdy będzie mógł dostrzec co trzymamy w naszych szafkach łazienkowych.

Na koniec nie zapomnijmy o odpowiedniej ilości miejsca – zastanówmy się, ile oferują jej dane szafki oraz jakie są nasze potrzeby. Sugerujemy również bezpieczne ich rozstawienie – starajmy się tak ułożyć meble i szafki łazienkowe, by nie stanowiły dla nas zagrożenia, np. w okolicy prysznica lub wanny. Jeżeli pojawiają się tam np. ostre kąty, warto postawić na ich zabezpieczenie.

Na koniec jeszcze raz zachęcamy do sprawdzenia oferty sklepu OtoMeble.pl – mają oni naprawdę szeroką ofertę wysokiej jakości oraz atrakcyjnych cenowo mebli, na które decyduje się coraz większa ilość klientów!