Dziwnów to kameralne, urokliwe miasto nad Morzem Bałtyckim leżące przy ujściu rzeki Dziwny. Jest rajem dla turystów poszukujących miejsca na urlop w malowniczym otoczeniu i z dala od zatłoczonych plaż. Mimo niewielkiej powierzchni Dziwnów jest pełen atrakcji dla całej rodziny. Co można tu robić? Gdzie najlepiej przenocować? Oto kilka odpowiedzi na zadane pytania.

Dziwnów z jednej strony oblewają wody Morza Bałtyckiego, z drugiej – Zatoki Wrzosowej i Zalewu Kamieńskiego. Mnogość akwenów wodnych sprzyja uprawianiu sportów wodnych.  Windsurfing kajakarstwo czy… wędkowanie – to nie problem! Zachodnia część miasta znajduje się na terenie wyspy Wolin, natomiast wschodnia – na malowniczej mierzei należącej do Wybrzeża Trzebiatowskiego. Tak niezwykłe położenie sprawia, że na turystów odwiedzających Dziwnów czekają niezapomniane widoki. Malownicze krajobrazy to jednak niejedyny powód, dla którego warto tu przyjechać! Nie znajdziesz ich w żadnym innym miejscu polskiego wybrzeża.

Plaże i kąpieliska w Dziwnowie

Największą atrakcją Dziwnowa jest czysta, piaszczysta i strzeżona plaża. Od miasta oddziela ją pasm wydm, wzdłuż których biegnie nowoczesna promenada spacerowa. Między ul. Parkową i Żeromskiego wyznaczono również letnie kąpielisko o długości 800 metrów.

W sezonie letnim na plaży można skorzystać z dodatkowych atrakcji, jak przejażdżki na bananie czy kole ciągniętym przez motorówkę. Dzieciom na pewno spodobają się zjeżdżalnie i konstrukcje do skakania.

Most zwodzony i inne atrakcje Dziwnowa

Jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów w Dziwnowie jest most zwodzony na rzece Dziwnej łączący stały ląd z wyspą Wolin. Jego charakterystyczną konstrukcję ze stalowymi elementami pomalowanymi na czerwono widać z daleka. Sam proces podnoszenia mostu, choć trwa tylko kilka minut, również jest bardzo widowiskowy i w sezonie letnim regularnie przyciąga liczną publiczność.

W czasie pobytu w Dziwnowie warto odwiedzić również inne atrakcje, takie jak:

  • port rybacki położony na nabrzeżu Dziwny oraz mieszczący się niedaleko port jachtowy,
  • Nadmorski Park Miniatur i Kolejek z miniaturowymi figurami latarni morskich, lokomotyw i parowozów z taborami,
  • park linowy z trasami o różnych stopniach trudności,
  • Aleja Gwiazd Sportu, w której znajdują się repliki medali słynnych sportowców,
  • Dmuchany Świat Letti Lili z dmuchanymi zabawkami, trampolinami i zjeżdżalniami.

Pokoje nad morzem i baza noclegowa w Dziwnowie

Dziwnów może pochwalić się rozbudowaną bazą noclegową. Znajdują się tu liczne domki letniskowe czy pensjonaty oferujące pokoje nad morzem.

Jeśli szukasz noclegu zapewniającego wysoki stopień prywatności i bezpieczeństwa, postaw na apartamenty Dziwnów z oferty Sun&Snow. Poza dogodną lokalizacją przy samej plaży i wysokim standardem obiekt spełnia restrykcyjne normy sanitarne, które mają wyeliminować ryzyko zarażenia się koronawirusem. Nowe normy bezpieczeństwa obejmują zarówno obsługę bezosobową i bezgotówkową, jak i kwarantannę pokoju po wyjeździe gości i dokładną dezynfekcję.