Mało jest książek, które zapadają w pamięć tak, jak „Poza cywilizacją” Eda Stafforda. To książka wyjątkowa pod wieloma względami, doskonała relacja zmagania się z samym sobą i otaczającą naturą – a ta, jak wiemy, nie zawsze jest przyjazna. To w końcu książka, którą każdy podróżnik powinien przeczytać – dlatego też znalazła się na liście życzeń wielu z nich. Co jeszcze warto o niej wiedzieć?

Poza cywilizacją” –współczesny Robinson Crusoe

Opowieści o przetrwaniu są niezwykle popularne – szczególnie teraz, gdy w dobie takiego dostępu do Internetu, urządzeń i wielu rozwiązań zastanawiamy się, czy moglibyśmy przetrwać bez tego, odcięci od świata, mając do dyspozycji tylko swój rozum. – „Poza cywilizacją” jest próbą odpowiedzi na to pytanie. Ciekawa jest również postać samego autora, którego wielu czytelników na pewno kojarzy z filmów dokumentalnych pod tym samym tytułem. Udowodnił on niejednokrotnie, że nie ma czegoś takiego, jak granica ludzkich możliwości, sami sobie budujemy ograniczniki. Książka jest również przepełniona takim podejściem. To doskonała propozycja dla podróżników – ale nie tylko – przecież może zachęcić kogoś do wyruszenia w podróż życia. Smaku dodają tutaj opisy – nie są koloryzowane, tylko niezwykle szczere i dokładne. To absolutny hit wydawniczy. – mówi przedstawiciel księgarni internetowej vesper.pl, oferującej książkę „Poza cywilizacją”.

Dlaczego warto kupić „Poza cywilizacją”?

Wszelkie recenzje, mimo że opisują książkę z wielu perspektyw mają wspólny mianownik. Chodzi o obraz człowieka, który wyłania się z jej kart. – W erze superbohaterów główna postać książki jawi nam się jako postać niezwykle szczera i autentyczna. Opisane są przecież nie tylko jego zmagania z naturą, walka o przetrwanie, ale również pokazane wszelkie wątpliwości i wahania się – a tych na bezludnej wyspie jest naprawdę sporo. To lektura obowiązkowa, znacznie ciekawsza niż wszystkie inne książki o przetrwaniu, jakie czytaliśmy – wspomnieć warto chociażby „Robinsona Crusoe” czy też legendarny film „Cast away – poza światem”. – dodaje ekspert z vesper.pl