4 października Orlen Arena zamieni się w najbardziej przyjazne seniorom miejsce w Płocku. Tego dnia odbędzie się druga edycja Targów Zdrowego Życia, tym razem wydarzenie dedykowane jest seniorom. Organizatorami jest Miasto Płock oraz Stowarzyszenie Innovacja.

W sobotę 4 października w godzinach 10:00 – 21:30 w płockiej Orlen Arenie odbędą się Targi Zdrowego Życia – Senior 2014. Jest to impreza wystawiennicza o charakterze edukacyjno-kulturalnym dedykowana osobom starszym, jednak program ułożony jest w ten sposób, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Włączyliśmy się w przygotowania tej imprezy, ponieważ jako stowarzyszenie od dawna nosimy się z zamiarem organizacji wydarzenia dedykowanego seniorom. Naszym celem jest połączenie przyjemnego z pożytecznym, dlatego w programie nie ograniczamy się wyłącznie do części rozrywkowej. Chcemy, aby każdy uczestnik wyniósł z targów możliwie najwięcej wiedzy i uśmiechu – mówi Tomasz Marzec, członek stowarzyszenia Innovacja.

Program Targów Zdrowego Życia – Senior 2014 jest niezwykle różnorodny. Dlaczego warto wziąć udział w targach? Przede wszystkim dlatego, że w trakcie imprezy każdy senior będzie miał okazję skorzystać z bezpłatnych badań i porad specjalistów. Będą to między innymi badania słuchu i wzroku, co jest rzadkością na tego typu imprezach ze względu na niską dostępność specjalistów oraz konieczność posiadania skierowania. Po drugie seniorzy będą mogli skorzystać z bezpłatnych warsztatów dietetycznych, porad farmaceutycznych, kosmetycznych czy warsztatach językowych. Organizatorzy zadbali również o lekki i pyszny poczęstunek, a także liczne atrakcje. Oprócz występów artystycznych przewidzianych jest mnóstwo konkursów z cennymi nagrodami, a także występy gwiazd Bohdana Łazuki i Olgi Femme.

W naszym mieście nie brakuje aktywności dla seniorów. Prężnie działają instytucje miejskie koordynujące projekt karty seniora. Wiele firm i instytucji w Płocku swoją ofertą potwierdza, że są przyjazne osobom starszym. Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. systematycznie organizuje bezpłatne badania. Mimo wszystko cieszy mnie fakt, iż uda się te wszystkie instytucje zebrać w jednym miejscu. To ważne, że seniorzy będą mogli zdobyć wiele przydatnych informacji oraz materiałów, które pozwolą utrwalić cenną wiedzę. Oczywiście nie zabraknie również szalonych atrakcji wśród których nie można nie wymienić dancingu dla seniorów. Wierzę, że całość uświetni występ wspaniałej Dj Wiki, Dj’ki seniorki, która swoją postawą potwierdza, że nigdy nie jest za późno by realizować marzenia – mówi Prezydent Miasta Andrzej Nowakowski.

Udział w imprezie potwierdziło blisko 70 firm i instytucji. To unikalna okazja by odwiedzić te które są spoza Płocka i zawitają do naszego miasta po raz pierwszy. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.