W dzisiejszych czasach, kupując nowy smartfon, znalezienie telefonu z tradycyjną klawiaturą jest bardzo trudnym zadaniem. Dotykowe telefony z dużym wyświetlaczem całkowicie zdominowały urządzenia mobilne i trzeba przyznać, że korzystanie z nich jest wygodniejsze, szybsze i bardziej intuicyjne niż w przypadku innych telefonów. Co więcej, duży smartfon to nie tylko większa wygoda, ale i więcej możliwości w trakcie pracy czy nauki. Poznaj zalety telefonów z dużym wyświetlaczem.

Duży smartfon – czy jest wart zakupu?

Choć z jednej strony zależy nam na tym, aby urządzenia elektroniczne były kompaktowe, lekkie i zajmowały jak najmniej miejsca, w przypadku telefonów jesteśmy w stanie zauważyć zgoła odwrotną tendencję. Dostępne obecnie smartfony oraz ich wyświetlacze są o wiele większe niż telefony dotykowe kilka lat temu. Wynika to oczywiście z ich jeszcze większej funkcjonalności. Duży smartfon posłuży nie tylko do rozmów, przeglądania wiadomości czy surfowania po sieci. To przydatny asystent w pracy, pomoc w trakcie nauki, a także źródło rozrywki. Dla niektórych osób problemem rzeczywiście mogą okazać się gabaryty – niektóre ze smartfonów posiadają ponad 6 cali, co może utrudniać korzystanie z nich. Jednak i w tym przypadku można znaleźć praktyczne rozwiązanie.

Telefon z dużym wyświetlaczem – zalety

Telefon z dużym wyświetlaczem może jednocześnie okazać się kompaktowym urządzeniem. Choć brzmi dość nieprawdopodobnie, jest to jak najbardziej możliwe. Przykładem takiego rozwiązania może okazać się Samsung Galaxy Z Fold3 5G. To rozkładany smartfon, który zmieści się w Twojej dłoni, a po rozłożeniu może pełnić funkcje, które do tej pory były możliwe do wykonania jedynie na laptopie bądź tablecie.

Jakie są zalety posiadania telefonu z dużym wyświetlaczem? To jak już wspomniano, większe możliwości na wielu płaszczyznach. Duży smartfon umożliwia jednoczesne otwarcie kilku zakładek naraz w przeglądarce czy pracę na kilku otwartych dokumentach, co jest nieocenioną pomocą podczas pracy. To także znaczne ułatwienie, gdy chcemy obejrzeć swój ulubiony film, odcinek serialu czy przeczytać książkę. Teraz jesteśmy w stanie zrobić to w znacznie wygodniejszy sposób przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości obrazu.

Duży ekran to także znacząca korzyść dla osób, które zajmują się fotografią, filmem lub przygotowują treści na swoje social media. Większy ekran umożliwia zauważanie większej liczby detali, a także wybór najbardziej korzystnego kadru.

Samsung Galaxy Z Fold3 5G – smartfon powyżej 7 cali

Do pewnego czasu istniał konkretny podział urządzeń mobilnych. Przekątna ekranu smartfona nie wynosiła więcej niż 5,5 cala, natomiast w przypadku tabletów przedział ten wynosił od 7 do 10 cali. Aktualnie granice te są dość mocno zatarte, ponieważ smartfon powyżej 7 cali przestaje być czymś nadzwyczajnym i niemożliwym do osiągnięcia. Przykładem ponownie jest Samsung Galaxy Z Fold3 5G. Gdy jest zamknięty, jego przekątna wynosi 6,2 cala, po rozłożeniu jego ekran główny ma przekątną 7,6 cala.