Chcesz, aby Twoje mieszkanie było maksymalnie przestronne? Funkcjonalność poszczególnych pomieszczeń w dużej mierze zależy od ich wielkości i ustawności. To, co pomoże Ci maksymalnie je wykorzystać to rezygnacja z klasycznych drzwi. Zobacz!

Dlaczego drzwi przeszkadzają?

Klasyczne, otwierane na oścież drzwi przeszkadzają szczególnie w wąskich korytarzach i przy pomieszczeniach, z których często się korzysta. Skrzydło drzwiowe może również skutecznie zawadzać w małych wnętrzach – np. łazienkach, a przede wszystkim kłopotliwe są w przypadku częstego korzystania z nich przez kilka osób. Toporne ciężkie skrzydła przestają być także elementem pasującym do nowoczesnych, lekkich aranżacji. Klasyczne drzwi bywają hałaśliwe – ich zamykanie może wiązać się z trzaskaniem. Ich odchylane skrzydło może skutecznie zabrać część pomieszczenia, którą w innym wypadku wykorzystałbyś bardziej funkcjonalnie. Stawiając w niej szafkę czy fotel.

Dlaczego drzwi przesuwne są lepsze?

Dzięki temu, że konstrukcja drzwi przesuwnych pozwala na ich otwieranie w zupełnie nieklasyczny sposób, mogą one całkiem przylegać do ściany. Oznacza to, że ich skrzydło może zostać zupełnie schowane i w żaden sposób nie zmniejszy przestrzeni pomieszczeń. Zarówno gdy są zamknięte i otwarte pozwalają na osiągnięcie nowoczesnego wymiaru wnętrza. Drzwi przesuwne nie powodują zablokowania przepływu komunikacyjnego w korytarzach, a ich otwarcie nie wiąże się z ryzykiem uderzenia kogoś. Również przytrzaśnięcie w ich przypadku jest niezbyt możliwe. Drzwi przesuwne mogą być znacznie cichsze – to zależy od ich prowadnicy. Nie będą w żaden sposób reagować na przeciąg, nie trzeba ich blokować, a ich montaż i koszt są tańsze.

to jest metoda na nowoczesne i przestrzenne wnetrza 2

Więcej przestrzeni

Dzięki wprowadzeniu drzwi przesuwnych zyskujesz więcej przestrzeni. Rozwarte skrzydła przestają przeszkadzać i zabierać powierzchnię użytkową. Jednocześnie wciąż możesz zamknąć pomieszczenie, nadając mu większą funkcjonalność. Drzwi przesuwne mogą być skonstruowane na wiele sposobów – możesz przykleić do nich płytę lustrzaną i w ten sposób wykorzystać je do przeglądania się, a także optycznego powiększenia przestrzeni i dodania jej światła. Dzięki pół transparentnym, lekkim płytom mlecznym, konstrukcja takich drzwi może być bardzo subtelna i dodawać pomieszczeniom minimalistycznego wdzięku. Element ten doskonale sprawdza się również w wypadku zabudowywania wnęk czy budowy garderoby – sprawdź np. drzwi przesuwne z Castoramy.

to jest metoda na nowoczesne i przestrzenne wnetrza 3

Więcej miejsca do przechowywania

Dzięki nieobecnemu skrzydłu zyskujesz więcej powierzchni do przechowywania czy wykorzystania w inny sposób. Tam, gdzie normalnie musiałbyś pozostawić przestrzeń wolną do otwarcia klasycznych drzwi pokojowych możesz postawić regał, wieszak, komodę czy fotel. Nieotwierane uchylnie drzwi pozwalają na uzyskanie większej powierzchni użytkowej pokojów. Szczególnie sprawdza się to w przypadku małych pomieszczeń i mieszkań. Proste drzwi przesuwne łatwo zamontujesz zamiast klasycznego skrzydła z futryną.