Pojawienie się w sprzedaży farb bez amoniaku przeznaczonych do samodzielnego farbowania włosów to prawdziwa rewolucja w zakresie koloryzacji. Dzięki nim, chcąc zmienić lub odświeżyć kolor włosów, już nie musimy się martwić, że w ten sposób pogorszymy ich kondycję. Brak amoniaku w składzie farb, czyni z nich bowiem produkty w pełni bezpieczne, nawet przy częstym farbowaniu. W związku z tym, że oferta produktów do koloryzacji włosów wciąż się poszerza, postanowiliśmy przyjrzeć się nieco dokładniej tym, co nam oferują. Oto najlepsze z najlepszych.

Farby bez amoniaku – przygotuj swoje włosy na rewolucję!

1. Garnier Olia

Zestawienie najlepszych farb do włosów bez amoniaku otwiera farba Garnier Olia. To produkt absolutnie wyjątkowy. Nie tylko nie jest niebezpieczna dla włosów, ale też dzięki zawartości naturalnych olejków pochodzenia roślinnego starannie je pielęgnuje. Obecność w produkcie składników odżywczych, sprawia, że włosy po farbowaniu zachwycają głębią koloru i naturalnym blaskiem, a ich kondycja zostaje wzmocniona. Farba zapewnia wysoki poziom krycia. Doskonale radzi sobie także z siwymi włosami. W pełni bezpieczna dla włosów może być stosowana do częstej koloryzacji. Dostępna w wielu odcieniach – od jasnego blondu, poprzez wyrazistą czerwień aż po naturalny brąz i głęboką czerń.

2. L’Oreal Inoa

Kolejna farba do włosów bez amoniaku to propozycja przygotowana przez firmę L’Oreal. Produkt jest całkowicie bezzapachowy. W jego składzie nie znajdziemy szkodliwego amoniaku, za to możemy liczyć na dużą zawartość składników pielęgnacyjnych, dzięki którym zastosowanie farby pozwala osiągnąć efekt odżywionych włosów. Koloryzacja z jej wykorzystaniem jest prosta i można ją bez trudu przeprowadzić w zaciszu swojego domu. Podobnie jak pozostałe farby bez amoniaku, zapewnia szybki efekt nasycenia kolorem, który utrzymuje się do ok. 6 tygodni.  Przy jej pomocy można rozjaśnić włosy o trzy tony.

3. Wella Color Touch Plus

Ranking najlepszych farb do włosów bez amoniaku w naszym zestawieniu zamyka farba Color Touch Plus od Wella. Produkt zapewnia głęboki, równomierny kolor i intensywny odcień. Po jego zastosowaniu włosy wyglądają naturalnie i promienieją zdrowym blaskiem. Brak amoniaku w składzie czyni ją bezpieczną dla włosów. Produkt dostępny jest w różnych odcieniach. Przeznaczony do koloryzacji ton w ton zapewnia efekt utrzymujący się do ok. 6 tygodni.  

Jak zagęścić włosy?

10 sposobów na optyczne zagęszczenie włosów