Plażowanie to wciąż jeden z najpopularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu podczas wakacji. Tego lata również wielu z nas wybierze piaszczyste plaże w nadmorskich kurortach, tropikalne wybrzeża odległych wysp lub jeszcze nieodkryte miejsca nad wodą w niewielkich miejscowościach. Co na nie zabrać?

Po pierwsze: odpowiednia ochrona przed słońcem

Jeśli chcemy korzystać ze słońca, musimy pamiętać o tym, by zachować umiar i odpowiednio się zabezpieczyć. W przeciwnym razie długie kąpiele słoneczne mogą skutkować przykrymi poparzeniami lub przegrzaniem, które w konsekwencji prowadzi nawet do udaru. Krem z wysokim filtrem, okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy to must have sezonu wakacyjnego. Pakując kosmetyki do opalania, starajmy się pamiętać o tym, by sprawdzić, czy chronią nas zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB. Najlepiej stosujmy je kilkakrotnie podczas opalania, by zapewnić sobie maksymalną ochronę. Warto smarować się również po każdym wyjściu z wody. Nawet, gdy krem jest wodoodporny.

Po drugie: coś do siedzenia

Każdy miłośnik plażowania dużą uwagę przywiązuje do wygody. Jak się okazuje, leżak plażowy to podstawa wypoczynku nad wodą, dlatego powinien mieć solidny stelaż oraz komfortowe siedzisko. Decydując się na zakup leżaka, warto wybrać taki, który posiada regulację oparcia, pozwalającą na przybranie nie tylko pozycji siedzącej, ale także leżącej.

Po trzecie: modne flamingi i materace plażowe

W arsenale plażowicza bez wątpienia powinny znaleźć się dmuchane materace, które świetnie sprawdzą się podczas pływania, spokojnego dryfowania po tafli wody oraz leżenia na piasku. Do relaksu na plaży czy nad hotelowym basenem przydadzą się także inne dmuchane akcesoria plażowe. Kolorowa piłka, koło ratunkowe w kształcie donuta, a może różowy flaming? W tym sezonie gadżety plażowe nie mogą być nudne. Wszystkie znajdziemy w porównywarce cen Okazje.info.

okazje2 1

Po czwarte: lodówka turystyczna

Jeśli wybierając się na plażę planujemy zabrać ze sobą jedzenie lub napoje chłodzące, niezbędna będzie nieduża lodówka turystyczna. Ten praktyczny gadżet utrzyma niską temperaturę, dzięki czemu jedzenie dłużej pozostanie świeże, a napoje – orzeźwiające. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów lodówek, a to, jaką wybierzemy, powinno zależeć tylko od naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Po piąte: plażowe czasoumilacze

Książka na plaży to zawsze bardzo dobry pomysł, choć nie zawsze poręczny i bezpieczny. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że przy pierwszym powrocie z kąpieli możemy ją zamoczyć. Jak się okazuje, plażowa lektura coraz częściej przybiera formę elektroniczną. Zamiast pakować całą bibliotekę książek do torby, decydujemy się na czytniki ebooków. Urządzenia te wyposażone są w specjalne, nieodbijające światła ekrany, zapewniające dobrą widoczność tekstu nawet w pełnym słońcu. Na rynku powoli pojawiają się wodoodporne czytniki, jak np. PocketBook Aqua, dla którego żadne warunki pogodowe nie są wyzywaniem. Jego koszt możemy sprawdzić w porównywarce cenowej Okazje.info.