Wakacyjny wyjazd – niezależnie od odległości i czasu trwania – wymaga odpowiedniego spakowania się. Bez dobrej torby podróżnej jest to niewykonalne, dlatego wyjaśniamy, na co zwracać uwagę przy zakupie torby podróżnej.

Łatwość przenoszenia

Jeśli Twoja torba ma dotrzeć z domu do bagażnika samochodu i z bagażnika do hotelu, to pół biedy. Jeśli jednak ze swoją podróżną torbą masz zamiar zwiedzić pół świata, spędzić czas na lotnisku i przetransportować swój podróżny dobytek samodzielnie, bez kółek i wysuwanego ramienia do ciągnięcia torby się nie obejdzie. Najlepiej odwiedź sklep sportowy i przejdź się z kilkoma modelami – zmierz jaka długość ramienia jest dla Ciebie najbardziej komfortowa.

Wytrzymała i odporna na otwieranie…

Dobra torba podróżna musi być wykonana w taki sposób, by nie dało się jej przypadkowo zniszczyć. Dlatego nie ryzykuj z najtańszymi modelami, szukaj certyfikowanych materiałów. Poza tym torba podróżna ma obowiązek chronić zawartość, dlatego jeśli przewozisz elektronikę, zaopatrz się w sztywną walizkę z twardą skorupą, lub w torbę podróżną z kieszonkami dedykowanymi do przewożenia delikatnych urządzeń.

Standardy i normy

Przy podróżach krajowych wystarczy torba, w której po prostu wszystko się mieści – w przypadku podróży zagranicznych i kontroli celnych, musisz większą uwagę przykładać do tego z czym podróżujesz. Dlatego koniecznie sprawdź dopuszczalne wymiary toreb i walizek (tu wyjaśniamy, jakie dopuszczalne wymiary mają lotnicze walizki kabinowe, i zadbaj o certyfikowany zamek TSA.

Torba podróżna z zamkiem bądź kłódką TSA to must-have przy podróżach lotniczych. Taki zamek daje się otworzyć w razie kontroli celnej kluczem uniwersalnym – jeśli torba nie będzie w niego wyposażona, celnik ma pełne prawo siłowo dostać się do wnętrza bagażu. A chyba nie chciałabyś wylądować na drugim końcu świata z niezamykającą się torbą…

Najpopularniejsze torby podróżne

Dane za www.Ceneo.pl.-05-2016r.

i torba podrozna tpd003 4f fuksjowa wysylka 12h

Torba podróżna TPD003 4F (fuksjowa) / WYSYŁKA 12h – 60zł

i torba podrozna tpd004 4f grafitowa wysylka 12h

Torba podróżna TPD004 4F (grafitowa) / WYSYŁKA 12h – 53zł

i torba podrozna tpd003 4f szara wysylka 12h

Torba podróżna TPD003 4F (szara) / WYSYŁKA 12h – 60zł

i catepillar torba podrozna na kolkach duza l cat larry

Catepillar Torba podróżna na kółkach, duża L CAT Larry – 399zł

i torba podrozna tpu009a outhorn czarna wysylka 12h

Torba podróżna TPU009A Outhorn (czarna) / WYSYŁKA 12h – 50zł

i catepillar torba podrozna srednia m cat matthew

Catepillar Torba podróżna średnia M CAT Matthew – 189zł

i titan torba podrozna na kolkach mala s kabinowa titan family ii torba podrozna na kolkach mala s kabinowa titan family ii

Titan Torba podróżna na kółkach kabinowa Titan Family II – 129zł

i torba podrozna tpu006 4f rozowa wysylka 12h

Torba podróżna TPU006 4F (różowa) / WYSYŁKA 12h – 70zł

i torba puma pro training small bag 25l puma czarna

Torba Puma Pro Training Small Bag 25l Puma (czarna) – 70zł

i torba podrozna 76 l travelite basic kolorowy

Torba podróżna 76 l Travelite Basic kolorowy – 180zł