Znacie się od czasów kiedy Morze Martwe, było jeszcze chore? Wiecie o sobie właściwie wszystko i żadna ze stron nie ma przed drugą tajemnic? To świetnie! Jest jednak jeden minus – możecie mieć problem z zaskoczeniem kochanej osoby fajnym, nietuzinkowym prezentem, który w dodatku bardzo jej się spodoba. Mowa tu głównie o mężczyznach, bo nie ukrywajmy, czasami prezent dla faceta bywa nie lada wyzwaniem.

Kim on właściwie jest?

Właśnie na to pytanie, z pozoru oczywiste musimy sobie odpowiedzieć. Drogie Panie – umówmy się, że prezent dla faceta to nie tylko maszynka do golenia i zestaw do golenia i pielęgnacji twarzy z kolejną kosmetyczką. Kim jest nasz facet? Podpowiemy Wam posługując się pewnymi stereotypami. Czy spędza dużo czasu na kanapie oglądając filmy lub wyciskać z pada do konsoli co tylko się da? Wtedy najlepszym prezentem będzie wydanie blu-ray filmów o bohaterach Marvela lub rozszerzone wydanie gry GTA V. Z kolei jeżeli Wasz facet woli spędzać czas na zewnątrz – właściwy prezent dla niego to akcesoria do roweru (który pewnie dopieścił już do granic możliwości) lub dodatki do biegania, takie jak etui na smartfon. Może jednak Twojemu facetowi zdarza się wędkować? Z pewnością ucieszy go scyzoryk victorinox lub inny ciekawy gadżet, z którego będzie mógł korzystać nad łowiskiem. Trafiony prezent dla chłopaka musi odpowiadać zainteresowaniom samca, dlatego musisz go przede wszystkim odpowiednio zidentyfikować: jest kolarzem, wędkarzem czy kanapowcem?

scyzoryk victorinox camper

Jakie ma predyspozycje?

To kolejny etap właściwej identyfikacji. Jest to bardzo potrzebne w rozpoznaniu, ponieważ wrażliwy facet, który chodzi po mieście z notatnikiem do pisania sentencji i wierszy, z pewnością nie ucieszy się z wiertarki. I na odwrót – na złotej rączce nie zrobią wrażenia „Dzienniki Leopolda Tyrmanda”. Prezent musi odpowiadać jego zdolnościom i pasjom. Jeżeli Twój facet jest w stanie w pojedynkę poradzić sobie z każdą usterką w Waszym mieszkaniu – fajnym prezentem będzie multitool, który może mieć zawsze przy sobie. To bardzo fajny gadżet, ponieważ jest małych rozmiarów, a jego użyteczność jest niemal nieograniczona – kondensuje w sobie wiele przydatnych narzędzi. Z drugiej strony, jeżeli trafiłaś na wrażliwca, z pewnością ucieszy go najnowsza płyta Adele lub Radiohead. Na pewno będzie słuchał jej w drodze do pracy.

multitool bear grylls ultimate

Jak się ubiera?

Ciuchy to również dobry pomysł, pod warunkiem że znasz jego rozmiary. W przypadku mężczyzn na szczęście nie jest to aż tak skomplikowane – maja dosyć prostą budowę – z brzuchem lub bez brzucha. Oczywiście nie musimy ubierać go od stóp do głów, a zaproponować raczej nowe spodnie do pracy, buty do biegania, czy dodatki takie jak pasek lub zegarek, w zależności od naszego budżetu. Prezent w postaci ciuchów dla faceta, to tak naprawdę mała sugestia ze strony kobiety, że sweter który ma jej facet od 5 lat, może spokojnie odejść już na zasłużoną emeryturę. Jest coś takiego co wiąże każdego samca z jego ciuchami. Tego jednak jak dotąd nie zbadano i jest wielką niewiadomo. Warto dorzucić do zestawu parę skarpet lub bielizny, ponieważ średnio, każdemu mężczyźnie myśl o kupnie tych ważnych akcesoriów, przychodzi raz na dwa lata. Oczywiście musi to być dodatek do właściwego prezentu, a nie właściwym prezentem. Kto cieszyłby się ze skarpet?

Jak więc widać, wybór właściwego prezentu dla chłopaka to nie przelewki i należy podejść do tej kwestii w sposób przemyślany. Nie chcemy przecież urazić w jakiś sposób naszego samca, prawda? Pamiętajcie że mężczyźni są jak cebule i mają warstwy, zupelnie jak ogry. Wam napewno udało się dojść do tej ostatniej i wydostać na zewnątrz prawdziwą męską wrażliwość, która objawia się w różne sposoby. Dbajmy wobec tego o mężczyzn!