Insytut Pantone co roku bierze czynny udział w ogłaszaniu kolorów, które w danym sezonie będą najmodniejsze. Zwykle kolory te znane są co najmniej z półrocznym wyprzedzeniem, gdyż są opracowywane na podstawie kolekcji mody znanych projektantów. Jednakże my, zwykli śmiertelnicy, interesujemy się nimi zwykle dopiero wtedy, gdy dany sezon nadejdzie. Zobaczmy zatem, co jest modne tej jesieni i zimy.

Klasyczne barwy – granat, beż i szary

Wśród ogłoszonych przez Instytut Pantone 10 kolorów na jesień/zimę 2017/2018 znajdziemy kilka barw bardzo klasycznych. Należą do nich granat, beż i szary, które świetnie wpisują się w coraz powszechniejszy trend związany z tworzeniem capsule wardrobe. Jej idea polega na stworzeniu bazy ubrań, która będzie stanowiła podstawę różnorodnych stylizacji. Cechą szczególną tej bazy jest to, że każda rzecz pasuje do każdej, dzięki czemu nie ma problemu z łączeniem kolejnych części garderoby.

W kolorach tych warto mieć nie tylko podstawowe ubrania, ale również dodatki, takie jak buty, szale czy torebki. Zwróćmy uwagę na torebki, bo często bywają one pomijane przy omawianiu dodatków do modnej szafy. Jedna czy dwie torebki w modnych kolorach, jakie można kupić na sklep.puccini.pl, świetnie uzupełnią naszą capsule wardrobe i sprawią, że mimo niewielkich zmian w podstawowej garderobie stanie się ona modna i godna uwagi.

capsule wardrobe zasada

Intensywniejsze barwy również w modzie

Nie chcielibyśmy jednak, żeby wykaz klasycznych kolorów modnych tej jesieni i zimy sprawił, że wyda Wam się, że projektanci zaczęli przynudzać. Wręcz przeciwnie! Są oni chętni również do używania mocniejszych odcieni, czego efektem są takie kolory jak limonkowy, pomarańczowy, czerwony czy niebieski w odcieniu marine.

Kolory te są nie tylko używane jako dodatki do wyżej wymienionych klasycznych barw, ale również jako samodzielne stylizacje, choć ich założenie wymaga z pewnością więcej odwagi. Jeśli nią dysponujesz, to świetnie! Sięgnij po czerwoną sukienkę, połącz ją z czarnymi butami i torebką, a możesz być pewna, że Twój strój przyciągnie uwagę.

pantone 2017 18 stylizacje

Jeśli masz mniej odwagi, to sięgnij po wspomniane wyżej barwy i uzupełnij je mocniejszymi dodatkami. Niech obok granatowego garnituru pojawi się czerwona torebka i szpilki lub pomarańczowo-brązowy kuferek i brązowe sztyblety. Każda z tych stylizacji będzie zgodna z najnowszymi trendami i sprawi, że będziesz się w niej czuła doskonale.

Nie możemy w tym miejscu zapomnieć o czerni, która choć nie znalazła się wśród najpopularniejszych kolorów tej jesieni, to jednak nadal pozostaje dla wielu osób synonimem elegancji. Jej zaletą jest również to, że jest ona uniwersalna i świetnie komponuje się z każdym z najmodniejszych kolorów tego sezonu. Warto zatem mieć rozmaite czarne dodatki, takie jak buty i torebki, bo dodadzą one szyku każdej stylizacji, niezależnie od tego, jakie kolory będą modne w aktualnym sezonie.

pantone 2017 18 stylizacje2