Kto z nas nie lubi podróżować? Przecież to idealny sposób na oderwanie się od szarej rzeczywistości i spraw życia codziennego. Podróże kształcą, otwierają nam okno na świat, dzięki czemu poznajemy nowych ludzi, kulturę, miejsca czy przyrodę.

Poza tym wyjazdy to nie tylko relaks i wypoczynek, ale także ciekawe przygody i tworzenie mnóstwa pięknych, nowych wspomnień. Jedną z najważniejszych i dość często najtrudniejszych dla kobiet czynności wykonywanych przed zaplanowaną podróżą, jest spakowanie walizki, a dokładniej rzecz ujmując – skompletowanie odpowiedniej garderoby.

Co zatem spakować by zachować swój wizerunek i czuć się swobodnie przez cały wyjazd?

Kompletujemy odzież na wyjazd

Podstawową cechą stroju podróżnego jest wygoda, ale jeśli nie będzie mieścić się w ramach naszego poczucia stylu, nawet w najluźniejszej i najbardziej swobodnej stylizacji będziemy czuć się niekomfortowo. Lekko, praktycznie i modnie – te trzy właściwości powinny kierować nami podczas kompletowania garderoby na wyjazd. Częstym błędem kobiet jest zabieranie zbyt dużej ilości ubrań zapasowych. Powinno to graniczyć z absolutnym minimum. Dlaczego? Znacznie ogranicza to ilość miejsca w walizce i co najgorsze zwiększa prawdopodobieństwo przekroczenia limitu wagi bagażu, a co za tym idzie obowiązkowej dopłaty. Poza tym wielokrotnie okazuje się, że połowa ubrań zabranych w podróż nie jest wykorzystywana podczas wyjazdu, a do prania należy wrzucić wszystko. Należy także pamiętać, że moda na obczyźnie wygląda inaczej, na pewno więc wrócimy z nową koszulką czy spódnicą by pochwalić się rodzinie i przyjaciołom. Jeśli nasz wyjazd jest czysto wakacyjny – plaża, palmy i dużo słońca, elegancja czy klasyka zdecydowanie nie pasują do charakteru tej wycieczki. Jeśli nawet na co dzień nie nosimy trampek czy klapek, a na wieszakach zdecydowanie przeważają spódnice i sukienki niż jeansy czy szorty, wybierzmy te bardziej kolorowe i wzorzyste wraz z obuwiem płaskim typu sandałki, co wyjątkowo podkreśli podróżny charakter naszego stroju. Warto także zaznaczyć, że w przypadku „city break”, czyli krótkich wyjazdów do dużych miast poza granice państwa ważne jest by mieć na uwadze, że w pewien sposób reprezentujemy swój kraj. By nie tworzyć negatywnych stereotypów, wybierajmy ubrania na czasie i stylowe, które wprawią w zachwyt naszych zagranicznych znajomych.

Podróże z Femi Stories

Femi Stories to marka z pasją, stworzona dla kobiet aktywnych, interesujących się podróżami i zdrowym stylem życia. Do każdego tworzonego egzemplarza garderoby, Femi Stories podchodzi z niezwykłym indywidualizmem i zaangażowaniem. Zwykły city break poza krajem? Tygodniowy pobyt nad oceanem? A może aktywny weekend w górach? Szorty dresowe, sukienki sportowe, stroje kąpielowe jedno lub dwuczęściowe, to idealne zestawy ubrań do walizki każdej dziewczyny wybierającej się w podróż życia. To wysokiej jakości materiały i tkaniny, unikalne barwy i wzory oraz niespotykane kroje sprawiają, że każda kobieta czuje się niezwykle komfortowo i zjawisko podczas całego wyjazdu. Podróże z Femi Stories to gwarancja swobody i dobrej zabawy!