Niebieskie tonacje z palety Swoboda z kolekcji Tikkurila Kolory Nastrojów współtworzą inspirujące i harmonijne aranżacje. Dają poczucie wolności i nieskrępowania, a jednocześnie pomagają studzić negatywne emocje.

Niebieski to jeden z najpiękniejszych kolorów natury. Przynoszący skojarzenia z błękitem nieba i lazurem morza, wnosi do wnętrza powiew świeżości i swobody. W zależności od zastosowanego odcienia, możemy uzyskać stylizację o spokojnym, nieco nostalgicznym charakterze, bądź nowoczesną i awangardową.

Podniebne marzenia

Przemiana niewielkiego pomieszczenia w funkcjonalne i gustowne wnętrze nie musi pozostawać tylko w sferze marzeń. Wystarczy odrobina chęci, twórczej inwencji i efektowne kolory, by stworzyć oryginalne miejsce odpoczynku. Zanurzone w błękicie, z lazurowymi akcentami przywodzić będzie na myśl piękno letniego nieba.

tikkurila swoboda 1

Odprężenie w tonacjach błękitu

Subtelny odcień błękitu inspiruje i odpręża, a w zestawieniu z białymi akcentami kolorystycznymi – dodaje wnętrzu lekkości i przestronności. Do tak uporządkowanej kolorystycznie aranżacji wprowadzić możemy efektowny dodatek w zupełnie odmiennym stylu – jak lustro w złoconej, bogato zdobionej ramie.

tikkurila swoboda 2

Łagodność kolorów, geometria kształtów

Odcienie o podobnym, niskim stopniu nasycenia, łatwo możemy łączyć ze sobą, malując efektowne ścienne aplikacje. Geometryczne kształty, w kolorze zgaszonych błękitów i stonowanej szarości tworzą oryginalną powierzchnię, przypominającą nowoczesny obraz i stanowiącą tło idealne do wyeksponowania dodatków.

tikkurila swoboda 3

Odświeżający turkus – idealny do relaksu

Turkusowe i błękitne tonacje przyjemnie odświeżają ciepły odcień brązu i jednocześnie uwypuklają naturalne piękno wykonanych z drewna dodatków. Aranżacja jest lekka i przestronna. To strefa relaksu w wysmakowanym, pełnym swobodnej elegancji stylu.

tikkurila swoboda 4

Więcej inspiracji znaleźć można w katalogu Tikkurila – Kolory Nastrojów, dostępnym między innymi na stronie www.tikkurila.pl