Szukasz pełnego atrakcji miejsca na rodzinny wypoczynek lub ferie dla swojego dziecka? Nie musisz zaglądać poza granice Polski, ponieważ to u nas czeka na was wiele wspaniałych zakątków zachwycających różnorodnym pięknem. Jura Krakowsko-Częstochowska jest jednym z nich – to tu nigdy nie można się nudzić!

Jura Krakowsko-Częstochowska rozciąga się w południowej Polsce, pomiędzy Częstochową a Krakowem. To kraina zachwycająca urozmaiconym krajobrazem, pełna zabytków architektury, dlatego tak chętnie wybierana przez turystów.

Atrakcje na Jurze dla najmłodszych podróżników

Przede wszystkim Jura znana jest ze swoich zamków oraz białych ostańców, które są charakterystyczne dla jej panoramy. Małym podróżnikom na pewno przypadną do gustu cudowne zamki w Ogrodzieńcu, Bobolicach czy też w Ojcowie, aby wspomnieć tylko o kilku, ponieważ jest ich tutaj znacznie więcej.

Maczuga Herkulesa, Brama Krakowska w Ojcowie, Grota Łokietka czy Jaskinia Nietoperzowa w Jerzmanowicach, Pustynia Błędowska to kolejne propozycje – majestatyczne i zachwycające dzieła natury, które pobudzają wyobraźnię i mogą stać się także pouczającą lekcją przyrody.

Oprócz zabytków i zachwycających formacji skalnych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej czeka także wiele innych atrakcji, także specjalnie przygotowanych dla najmłodszych. To między innymi Park Ogrodzieniec – kompleks parków rozrywki, z Parkiem Miniatur, Parkiem Doświadczeń Fizycznych, Domem Legend i Strachów, a także Torem Saneczkowym. Zapraszają także Park Linowy oraz Park Kolejowy. Warto też odwiedzić Park Miniatur Zamków Jurajskich w Piasku.

Zimą natomiast Jura zmienia się w kapitalne miejsce do szusowania na nartach czy snowboardzie. Przygotowano tutaj trasy także przystosowane do początkujących sportowców, dlatego niezależnie od pory roku w tym zakątku Polski można spędzić udany czas, także rodzinnie. Jest on też z tego powodu chętnie wybieranym miejscem organizacji kolonii i obozów dla dzieci.

Do wypoczynku zaprasza Hotel Fajkier

Aby wakacje były całkowicie udane, warto zadbać także o komfortowy nocleg. Szukających wypoczynku zaprasza Hotel Fajkier położony w miejscowości Lgota Murowana koło Kroczyc, na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

To hotel przyjazny rodzinom. Pokoje nieodpłatnie wyposażane są w sprzęt i akcesoria dla dzieci, w restauracji czeka specjalne menu. Do dyspozycji najmłodszych gości oddano tutaj kompleks basenowy ze specjalnie wydzielonym brodzikiem, parasolką wodną i zabawkami wodnymi, pokój i plac zabaw. Istnieje także możliwość skorzystania z indywidualnych zajęć z fizjoterapeutą czy wynajęcia opiekunki za dodatkową opłatą.

Więcej informacji na temat aktualnej oferty Hotelu Fajkier można zaleźć pod jego adresem: hotelfajkier.pl.

Jura Krakowsko-Częstochowska to niecodzienne miejsce do wypoczynku. Tutejsza przyroda i zabytki stanowią wspaniałe tło do rodzinnych wakacji i ferii, zarówno tych zimowych, jak i letnich. Każdy dzień spędzony w tym malowniczym zakątku jest pełen atrakcji dla każdego malucha!