Jeszcze kilka tygodni i upragniony urlop. Tak, na tą chwilę z pewnością większość z Was czeka z utęsknieniem. Jadąc na urlop nastawiasz się przede wszystkim na wypoczynek. Nie tylko fizyczny, ale również psychiczny.

Dlatego też prezentujemy listę rzeczy, które koniecznie trzeba zrobić będąc na wakacjach, jak również listę rzeczy, których zdecydowanie nie należy robić.

Jesteśmy na tak!

 1. Zasmakować specjałów lokalnej kuchni – kto wie? Może coś zasmakuje Ci na tyle, że wprowadzisz to na stałe do menu Twojej kuchni.
 2. Iść na imprezę i dobrze się bawić – wakacje to czas beztroskiej zabawy więc wykorzystaj chwilę!
 3. Zamienić kilka zdań z miejscowymi – dzięki temu możesz poznać ich zwyczaje oraz kulturę.
 4. Kupić przydatny souvenir – może nie koniecznie kolejny zbieracz kurzu, ale coś co może Ci się przydać np. ręcznik z mapą kraju w którym spędzasz wakacje.
 5. Skorzystać z lokalnych atrakcji – sporty wodne, loty balonem czy nurkowanie – to wszystko sprawi, że wakacje będą niezapomniane!
 6. Wyłączyć telefon i zapomnieć o świecie:)

Jesteśmy na nie!

 1. Spać do południa – owszem, wakacje może i są po to, aby się wyspać, ale nie po to, aby je przespać!
 2. Oglądać telewizję i przeglądać strony internetowe – jeśli jedziesz z takim zamiarem lepiej od razu zostań w domu. Wyjdzie o wiele taniej!
 3. Leżeć tylko przy basenie. Chyba nie po to jedziesz setki, a może i tysiące kilometrów, żeby poleżeć przy basenie? Taką atrakcję możesz sobie zapewnić nie będąc na wakacjach.
 4. Przejmować się tym co powiedzą inni – czujesz się dobrze w tym stroju? Odpowiada Ci jego kolor? I dobrze! Nie myśl o tym, że jesteś za stara na neonowy żółty!
 5. Zamykać się w hotelowej twierdzy. Skoro już dotarłaś tak daleko warto zobaczyć co ma do zaoferowania okolica.
 6. Rozmawiać o pracy!

Udanego urlopu!