Odpoczywać każdy lubi, ale czy aby na pewno urlop jest tym, czego od niego oczekujemy? Myśl o upragnionym urlopie albo po prostu – rodzinnym wyjeździe, jest często ostatnim ratunkiem dla zapracowanych osób, które pragną chociaż chwili spokoju. W praktyce różnie bywa, ponieważ wakacyjne plany mogą spalić na panewce na rzecz realizacji domowych obowiązków, remontu mieszkania, sprzątania czy załatwiania wiecznie odkładanych w czasie spraw urzędowych. Prawdziwym wyzwaniem jest kwestia organizacji wyjazdu z dzieckiem. Jak się do tego zabrać, jeśli musimy zabrać ze sobą malucha albo całą czeladkę dzieci?

Najpierw plan

Usiądź spokojnie i przyjmij odpowiednią strategię. Pomyśl, do jakiego miejsca chcesz pojechać, jakim środkiem transportu zamierzasz tam dotrzeć i ile szacunkowo możesz poświęcić na to czasu. Pod uwagę należy wziąć wiek dzieci, ich potrzeby fizjologiczne oraz to, jak znoszą długie podróże. Zapytanie o wolne pokoje wyślij do kilku miejsc naraz, wnikliwie przejrzyj ich ofertę i oceń warunki (zaplecze kuchenne, warunki sanitarne, toalety i łazienki). Wiele osób docenia dodatkowe atrakcje przygotowane przez domy prywatne, pensjonaty czy hotele, jak na przykład możliwość wykupienia posiłków, wypożyczenie rowerów bądź korzystanie z placu zabaw dla najmłodszych. Wybierz ofertę, która maksymalnie spełni nie tylko Twoje własne oczekiwania, ale całej rodziny. Nie mniej ważnym kryterium wyboru jest cena. Świetnym pomysłem jest wybranie się na rodzinny wypoczynek poza sezonem – wtedy koszt jest mniejszy, a tym samym nie musimy się martwić o zatłoczone miejsca, ulice czy uciążliwych współlokatorów.

Spakuj to, co niezbędne

Na wyjazd warto dobrze się przygotować. Rodzice mają tym trudniej, że muszą dodatkowo pomyśleć o tym, jakich rzeczy będą potrzebowały ich pociechy. Jeśli poruszamy się samochodem, zdecydowanie łatwiej dorzucić dodatkowe ubrania czy pary butów. Pogoda bywa zmienna, dlatego też trzeba przygotować się na każdą okoliczność. W słoneczne dni nie możesz zapomnieć zwłaszcza o ochronie delikatnej dziecięcej skóry. Sięgaj po marki, które zapewniają maksymalną ochronę skóry i są bezpieczne od pierwszego dnia życia. Mustela ma w swojej ofercie preparaty do ochrony przeciwsłonecznej z SPF 50 w formie wygodnego sprayu czy mleczka do ciała. Kosmetyki te zapewniają optymalną ochronę przed promieniowaniem UV.

Dla malucha

O najmłodszych uczestników wyprawy zadbać muszą, oczywiście, rodzice. „Bagaż” malucha powinien zawierać rzeczy z różnych kategorii. Możemy je podzielić kolejno na: ubrania, obuwie, artykuły higieniczne (pieluchy, gryzaki itp.), kosmetyki (dopasowane do wieku i typu skóry), apteczka, jak również ulubione zabawki. Do tego dochodzą jeszcze przedmioty wielkogabarytowe (wózek, fotelik samochodowy itp.). Pamiętaj, że sporządzona wcześniej lista zapobiegnie późniejszemu przeoczeniu i nerwom.

Trudy organizacji wyjazdu wynagrodzi nam z pewnością radość najbliższych i własna satysfakcja.