Walentynki to święto wszystkich zakochanych. Dużo jest pomysłów na to, aby ten dzień lub wieczór spędzić wyjątkowo. Jednak najbardziej tradycyjnym sposobem uczczenia tego, że jesteśmy w szczęśliwym związku, jest zorganizowanie romantycznej kolacji. Możemy wybrać się z naszą ukochaną osobą do restauracji lub przygotować coś samemu w domu.

Jeśli zdecydujemy się pozostać w domu to musimy pomyśleć nie tylko o smacznym jedzeniu, ale także o wystroju wnętrza i dekoracji stołu.

Do dekoracji stołu na Walentynki wybierz kilka detali, oczywiście w kolorze czerwonym, ponieważ to czerwień jest kolorem miłości. Nie musicie kupować od razu nowej zastawy stołowej na tę okazję – wystarczy, że wykorzystacie kilka czerwonych detali np. obrus, chusteczki, serduszka, świeczki itp.

Miło jest też pomyśleć o kwiatach, które pomogą nam przyozdobić naszą walentynkową stylizację. Kwiaty możemy postawić w wazonie na stole lub gdzieś w jego pobliżu a rozsypanymi płatkami róż możemy ozdobić zarówno stół jak i naszą sypialnię.

Romantyczna kolacja przy świecach jest jednym z kluczowych elementów udanego wieczoru walentynkowego, dlatego nie zapomnijcie o nich i porozstawiajcie je wszędzie, gdzie się da. Do pysznego dania walentynkowego, którego przepis znajdziecie na naszym portalu w dziale kulinaria, dołączcie czerwone wino lub schłodzonego szampana. Miłe towarzystwo i pięknie przyozdobione mieszkanie sprawi, że wieczór we dwoje będzie na pewno udany 🙂