Lato w mieście? Już od dawna przestało kojarzyć się z nudą, za to Warszawa staje się rajem dla tych, którzy szukają wrażeń po 8-godzinnych zmaganiach z obcisłą garsonką w biurze.

Wystarczy korzystać z ułatwień, które pozwolą wyłuskać cenne minuty – rower miejski zamiast korków samochodowych, zakupy spożywcze online zamiast wypraw do hipermarketów czy kupowanie ubrań przez smartfona zamiast w galeriach handlowych to tylko kilka sprytnych rozwiązań, które pozwolą cieszyć się latem. Na co szykować się podczas tegorocznych wakacji w stolicy?

Wakacje to nie tylko mniej korków na ulicach, ale przede wszystkim czas na to, aby naładować baterie na dalszą część roku. Jak jednak mieć go więcej i móc bez wyrzutów przeznaczyć go na przyjemności, jakie oferują nam atrakcje w mieście? Wystarczy trochę sprytu i obycia z nowoczesnymi rozwiązaniami, aby szybko załatwić swoje sprawy i zaoszczędzić cenny czas. Dojazd do pracy rowerem (np. poprzez Verturilo), zamawianie zakupów spożywczych online na konkretną godzinę (np. na Frisco.pl) lub przymierzanie ubrań w domu (np. dzięki Zalando) – to wygodne alternatywy, dzięki którym możemy w pełni wykorzystać letnie miesiące. Co czeka na mieszkańców stolicy w tym roku? Frisco.pl – supermarket online wybrało 5 ciekawych zajęć:

1. Spacer po bulwarach wiślanych – w tym roku została otwarta kolejna część deptaku wzdłuż Wisły. Na Warszawiaków czeka więc długa aleja, po której można zorganizować przejazd rowerem lub na longboardzie, a nawet poskakać na trampolinach. Po drodze od Centrum przez Powiśle można też zatrzymać się na egzotyczne smakołyki z okolicznych foodtrucków, takie jak lody fiołkowe lub pieczone kasztany, lub wyskoczyć na wystawę do pawilonu Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

2. Odkryty basen – to doskonały sposób na zabawę i relaks po całodziennej pracy w biurze, a przy okazji świetny sposób na szybki trening ciała. Sprawdza się szczególnie w gorące dni, kiedy jedynym sensowym rozwiązaniem jest kostium kąpielowy i zdjęcie na dmuchanym flamingu. Jak co roku, z kąpielisk „pod chmurką” można skorzystać praktycznie w każdej dzielnicy Warszawy – m.in. na Moczydle, przy Parku Szczęśliwickim lub w Powsinie.

basen odkryty

3. Kino plenerowe – to propozycja nie tylko dla miłośników filmu, ale dla wszystkich tych, którzy chcą spędzić leniwy wieczór w niestandardowy sposób. Do wyboru są pokazy na leżakach, na kocach, a dla zmotoryzowanych romantyków – w samochodach. Seanse można oglądać w niemal każdy dzień tygodnia, m.in. w Prochowni Żoliborz, przy POLINie, a na placu Europejskim – klasyki z różnych krajów europejskich.

kino plenerowe

4. „Sporty ekstremalne” – takie, jak spływ kajakiem po Wiśle lub nieco dalej od miasta – Świdrem, park linowy na Bielanach czy skok na bungee lub skok wahadłowy z wieży na Żeraniu. Lato sprzyja przełamywaniu barier, a dreszcz emocji można poczuć bez konieczności dalekich wypraw na egzotyczne wycieczki do Brazylii.

5. Imprezy i koncerty – Warszawa obfituje w różnorodne, często darmowe, spotkania skupiające wokół siebie tłumy. Dużą popularnością cieszą się stand-upy lub improwizacje w Cudzie nad Wisłą, koncerty w Pokoju na Lato czy takie aktywności, jak Night Skating. Jedno jest pewne: zarówno meloman, jak i maratończyk znajdą coś dla siebie.

kajaki