Will Hill zanim rzucił pracę w branży wydawniczej, aby napisać „Departament 19”, pracował jako barman, księgarz i wolontariusz dla organizacji charytatywnej. Dorastał w północno-wschodniej Anglii, boi się pająków i uwielbia koty. Mieszka w Londynie ze swoją dziewczyną. Mówi o sobie: „Jestem pisarzem, więc spędzam bardzo dużo czasu, gapiąc się w okno, grając w gry komputerowe, sprawdzając maile, udzielając się na portalach społecznościowych oraz generalnie wymyślając nowe i nietypowe sposoby na to, aby odroczyć pisanie…”.

Uważa, że jego praca jest dużo ciekawsza od niego samego.
Źródło: www.nk.com.pl

Jamiego poznaliśmy w pierwszej części „Departamentu”. ( Will Hill – Departament 19) W drugiej części jest już siedemnastolatkiem, pracującym na etacie w Departamencie 19 jako agent. Wraz z przyjaciółmi walczą z wampirami ratując świat. Teraz stają w obliczu największego niebezpieczeństwa- powrót Drakuli. Dotąd myśleli, że nie ma możliwości, by najważniejszy wampir powrócił, ale okazało się, że jego prochy zaginęły.

Wampiry robią się coraz śmielsze, atakują ludzi, a agenci z Departamentu mają pełne ręce roboty.

Kate, w której podkochiwał się Jamie, zakochuje się w innym agencie, zaś serce Jamiego zajmuje przepiękna Larissa, wampirzyca pracująca jako agent. Pomimo tego, że młodzi pracują z narażeniem życia, to wciąż nastolatki, trapią ich takie same rozterki, jak tych, którzy w tym czasie po prostu chodzą do szkoły.

Ważnym wątkiem w książce jest wątek dotyczący braci Rusmanov, wielkiej wampirzej potęgi. Jeden z trzech braci zginął, drugi za to okazuje chęć współpracy z agentami. Twierdzi, że w swych szeregach mają od 60 lat szpiega informującego wampirów co się dzieje!

Jamie zostaje również wprowadzony w tajniki niezwykle ciekawego i jednocześnie ważnego projektu, który być może będzie w stanie uratować każdego przemienionego przez wampira. Ziarnka pieprzu dodaje informacja, że ojciec Jamiego wcale nie zginął……

Ciekawa, porywająca, wielowątkowa powieść dla każdego. Jeśli potrzebujesz chwili oderwania od szarej rzeczywistości – to pozycja dla ciebie. I pamiętaj, wampir gryzie zawsze z lewej strony:)