Sposobem na zwiększenie funkcjonalności wnętrza i utrzymanie porządku w domowym zaciszu jest wyposażenie go w pojemną szafę. Zaraz po łóżku jest jednym z najważniejszych mebli, bez którego codzienne funkcjonowanie byłoby mocno utrudnione.

Niełatwo wyobrazić sobie trzymanie okryć wierzchnich czy butów w komodzie. Nie mówiąc już o szeregu akcesoriów, które posiadamy. Jeśli nie chcemy, aby coś się gdzieś zawieruszyło, uszkodziło czy zniszczyło, warto trzymać to w jednym, przeznaczonym do tego miejscu. Szafy będą tutaj strzałem w dziesiątkę, niezależnie od wielkości wnętrza czy tego, w jakim stylu zostało ono urządzone. Rodzajów szaf jest naprawdę wiele, różnią się one pod wieloma względami. Można wobec tego dobrać taką, która pozwoli na optymalne wykorzystanie przestrzeni do przechowywania.

Idealny mebel do przechowywania ubrań i nie tylko

Podczas aranżowania wnętrza nie można zapomnieć o szafie, którą należy dobrać do własnych potrzeb i możliwości. Jeśli szukamy idealnego mebla, to najlepszym wyborem będzie wybranie takiego na wymiar. Można zdecydować o szerokości, wysokości, pojemności, układzie wnętrza, liczbie drążków, szuflad półek itd. Zamiast pozostawiać niewykorzystane wnęki, można je zagospodarować, wstawiając do nich szafę na wymiar. Nie stracimy przestrzeni, ale wypełnimy tą wolną pomiędzy ścianami.

Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym i w przedpokoju. Przebierać możemy w rozmiarach, wzorach. Nie ma najmniejszych problemów z dopasowaniem tego mebla do wielkości i aranżacji wnętrza oraz do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Pełną dowolność mamy też przy wyborze drzwi. W przypadku ograniczonego metrażu idealnie sprawdzają się szafy przesuwne, gdyż podczas ich otwierania nie potrzebujemy dodatkowej przestrzeni z przodu ani z boku.

Znajdź szafę dla Siebie: Szafy Komandor

Zamiast kupować lustro i zawieszać na ścianie czy stawiać na stojaku, warto zdecydować się na szafy z wbudowanym lustrem w drzwi. Zaoszczędzimy w ten sposób sporo miejsca. Kto z nas nie potrzebuje przejrzeć się w lustrze podczas przymierzania kreacji czy szykowania się do wyjścia? Ciekawą opcją będą też szafy uchylne, które okazują się być lepszym wyborem niż te przesuwne w przypadku wąskiej zabudowy. Pozwalają na niezależnie korzystanie z dwóch różnych części mebla w tym samym czasie. Godne polecenia są także szafy narożne, szczególnie tam, gdzie zależy nam wykorzystaniu wolnej przestrzeni do maksimum. Nie zawsze mamy wystarczająco miejsca na wstawienie tradycyjnej szafy, a model narożny jest bardzo funkcjonalny. W zależności od naszego wyboru, szafy mogą mieć dodatkowe drążki na wieszaki, specjalne platformy na buty, plastikowe przegródki, wkłady segregujące, oświetlenie, koszyki, pojemniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj