Strona głównaWnętrzaWybór zmywarki, ale jakiej? Oto jest pytanie!

  Wybór zmywarki, ale jakiej? Oto jest pytanie!

  Ekonomiczne zmywanie naczyń – eksperci od Samsunga radzą, czym się kierować przy zakupie zmywarki. Wybór zmywarki z pewnością nie należy do najprostszych. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto zwrócić uwagę na kilka elementów. Oto najważniejsze z nich.

  Typ zmywarki

  Zmywarki dzielą się na dwa rodzaje. Modele o szerokości do 45 cm oraz do 60 cm, a także zmywarki do zabudowy lub zmywarki wolnostojące. W zależności od potrzeb użytkownika można wybrać konkretny z nich.

  Klasa energetyczna

  Zmywarki mogą być oznaczone od klasy energetycznej A+++ do klasy D. Klasa A+++ jest klasą najbardziej oszczędną, podczas gdy klasa D jest najmniej oszczędna. Różnica między obiema klasami może dojść nawet do 70%.

  Funkcje zmywarki

  Wśród właściwości zmywarek wyróżnia się wiele godnych zaznaczenia funkcji. Po pierwsze, dostępne są modele, które zapewniają możliwość mycia delikatnych naczyń, oszczędnie zmywają przy połowie załadunku,  posiadają opóźnienie startu pracy,  automatykę zmywania, system łatwego zamykania, czy system suszenia rekondensacyjnego. Co więcej, niektóre modele posiadają elastyczne kosze i półki, dzięki którym można łatwo umieścić duże naczynia/garnki. Warto zatem przed wyborem upewnić się, czy zmywarka posiada wszystkie przydatne funkcje.

  Pojemność

  Pojemność zmywarki waha się od 4 do nawet 15 kompletów naczyń. Na komplet naczyń składa się  talerz głęboki, płaski, mały talerzyk, zestaw sztućców i kubek. Najmniejsza pojemność będzie przydatna dla singla lub pary. Zmywarka o pojemności od 8 do 10 kompletów naczyń sprawdzi się w przeciętnej rodzinie 4osobowej, zaś zmywarki powyżej pojemności na 10 kompletów naczyń to dobry wybór dla rodziny wieloosobowej.

  Praca zmywarki

  Poziom hałasu pracy zmywarki wynosi od 43 do ponad 53 dB. Im niższa wartość, tym wyższa cena.

  Cena

  Ceny zmywarki wahają się w przedziale od kilkuset złotych do ponad 3000 zł. W zależności od klasy energetycznej i funkcjonalności będą tańsze lub droższe. Jednak dobry model można kupić za ok. 1500 zł.

  A Wy na co zwracacie największą uwagę przy wyborze zmywarki?

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,929ObserwującyObserwuj