Podróż samolotem to wielka oszczędność czasu i jedyna możliwość, aby po upłynięciu zaledwie dwóch godzin w podróży, móc od razu cieszyć się z egzotycznych wakacji. Loty z Okęcia — największego portu lotniczego w Polsce to również okazja do wyruszenia w naprawdę odległe zakątki świata i odbyć wyjątkową podróż życia. Aby móc się z niej cieszyć i uniknąć stresujących sytuacji, koniecznie na czas twojej nieobecności, pozostaw swój samochód w bezpiecznym miejscu. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze parkingu oraz wskazujemy rekomendowane przed podróżujących z Warszawy miejsce postoju.

Rezerwacja online i możliwość zapłaty z góry

W dzisiejszym zabieganym świecie doceniamy firmy, które dają możliwość wykonania rezerwacji i płatności przez Internet. Warto zarezerwować parking z wyprzedzeniem, szczególnie gdy podróżujemy w szczycie sezonu. Lotnisko Okęcie to najczęściej wybierany port lotniczy w naszym kraju, dlatego nie zachęcamy wyruszać na lotnisko bez wcześniejszej rezerwacji.

Wylatujesz na wakacje, w podróż życia samolotem z Warszawy? Zobacz, czym kierować się przy wyborze parkingu na Okęciu.

Darmowy transfer z i do terminala

Tańsze parkingi znajdują się w niedalekiej odległości od głównego terminala, lecz, aby nie musieć nosić swoich bagaży, szukajmy miejsc, które oferują darmowy transfer z i na lotnisko, oczywiście odbywający się na życzenie klienta o dowolnej porze dnia i nocy. Czas spędzony w busie to zazwyczaj nie więcej niż 5-7 minut, a biorąc pod uwagę to, że na lotnisku pasażerowie zobowiązani są być ok. 2 godziny przed wylotem, niższa cena za dalej zlokalizowany parking to „gra warta świeczki”.

Ubezpieczenie w cenie za postój

Ubezpieczenie w podróży często ratuje cały urlop i wrażenie, jakie po nim pozostaje. Oprócz polis, które powinieneś wykupić przez biuro podróży lub przez ubezpieczyciela, warto sprawdzić, czy parking, na którym zamierzasz zostawić swój samochód, zadbał o takie kwestie. Ubezpieczenie od ewentualnej kradzieży, uszkodzenia samochodu powinno być zawarte w cenie za postój — jeśli nie jesteś pewien, czy parking je oferuje — koniecznie dopytaj.

Bezpieczeństwo twojego pojazdu

Nic tak nie spędza snu z powiek na wakacjach, jak myśl, czy zamknąłem samochód lub, czy jest on bezpieczny na parkingu, który zarezerwowałem. Oczywiście, nie da się przewidzieć każdej sytuacji, lecz o tym, czy parking przestrzega zasad bezpieczeństwa, świadczą takie kwestie jak:

  • monitoring,
  • obecność personelu przez całą dobę,
  • podpisana umowa z firmą ochroniarską,
  • ogrodzony teren bez możliwości przedostania się osób niepowołanych,
  • oświetlone miejsca parkingowe i alejki.

Te zasady powinny w zupełności wystarczyć, aby nie doszło do żadnych przykrych zdarzeń, które odbiją złe piętno na wakacjach, które miały być podróżą życia.

Który parking wybrać przy lotnisku Chopina?

Sprawdziliśmy parkingi przy lotnisku Chopina pod kątem powyższych kryteriów, a także biorąc pod uwagę opinię klientów oraz atrakcyjną ofertę cenową. Absolutnym liderem wśród Park & Fly – parking-lotnisko.pl zlokalizowany 7 minut jazdy od głównego terminala. Parking posiada 1000 miejsc postojowych, w tym te w pakiecie VIP z zadaszeniem. Mimo doskonałych opinii parking utrzymuje stałą ofertę cenową, zachęcając promocjami, np. tańszym nurkowaniem w Egipcie lub zniżką w lotniskowej restauracji.