Młodość rządzi się swoimi prawami – doskonale wiedzą o tym nastolatkowie, którzy nieustannie gonią za niezależnością, samodzielnością i przynależnością do większej grupy. Ale jak wykorzystać te cechy w aranżacji wnętrza dla swojego „już nie dziecka, ale jeszcze nie dorosłego”?

Wolność, swoboda, zabawa, cudownie było o nic się nie martwić, gonić za marzeniami i nigdy się nie zatrzymywać. A przechowywane w pokoju pamiątki z przebytych przygód sprawiały, że stawał się on azylem. Dlatego, podczas urządzania pokoju dla nastolatka, trzeba zrobić wszystko, by czuł się on tam dobrze. Odstaw na bok własny gust, chęć zastosowania jedynie praktycznych rozwiązań i idź na kompromis. U dzieci nie wszystko musi być takie… oczywiste. W podjęciu decyzji pomoże Ci marka Lotari.

Lecę, bo chcę – pokój dla lotnika

Jeśli Twój syn lub córka interesuje się lotnictwem, stwórz im warunki do rozwijania pasji. Pierwszy krok to aranżacja wnętrza. Postaw na stonowane barwy podkreślane mocniejszym akcentem. Jedną z czterech jasnobeżowych ścian podkreśl tapetą w dawne modele samolotów, przełam granatowym łóżkiem i białymi poduszkami. Doskonałym pomysłem jest również stojąca lampa z wyjątkowym, dopasowanym do tapety abażurem. Jeśli jednak wolisz delikatniejsze akcenty, to zdecyduj się na rolety zaciemniające z charakterystycznym nadrukiem. Nie tylko idealnie sprawdzą się w pokojach z oknami od południa (ochronią przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem), lecz także dopasują się do oczekiwań nastolatków. Chcesz stworzyć wnętrze dla lotnika? W ofercie marki Lotari znajdziesz kolekcję Aviator.

Władca mórz – pomysł dla wielbicieli wody

Mark Twain napisał kiedyś: „Od czasu do czasu mieliśmy nadzieję, że jeśli będziemy dobrzy, Bóg pozwoli nam zostać piratami”. No cóż… niech pierwszy wystąpi ten, kto o tym nie marzył. Niejeden chłopak chciał przeżywać morskie przygody, sterować wielkim statkiem, a dziewczęta wszelkimi sposobami próbowały stać się damą w opałach. I tu nigdy nie było wiadomo, czy to pirat ma ją uratować, czy przepiękny młodzieniec. Takie marzenia pogłębiły się, gdy na ekrany kin weszła seria filmów o piratach z Karaibów.

I co z tym zrobić? Stworzyć piękne wnętrze inspirowane morskimi akcentami, niezbadanymi głębinami i takimi budowlami, jak latarnie morskie lub statki. Jasne błękity, delikatne beże i uniwersalne biele podkreślone czerwonymi akcentami to pomysł na lata. Wystarczy wybrać roletę z pasującym motywem i dobrać do niej poduszki. W ten niezbyt nachalny sposób, a jednak charakterystyczny, morski pokój może należeć do Twojego dziecka.

Wiecznie młodzi, czyli świat na wyciągnięcie ręki

Londyn, Paryż i Nowy York – o podróży w te miejsca marzy niejedna dziewczyna. Niestety, nie każdy może sobie na to pozwolić. Na ratunek przychodzi tu odpowiedni wystrój wnętrza zapewniający wystarczającą dawkę wrażeń estetycznych.

Postaw na biele, czerwienie i delikatne muśnięcia czerni, czyli klasykę w najlepszym wydaniu! Uzupełnij całość wyjątkowymi roletami, poduszkami lub lampami dostępnymi dzięki wirtualnemu projektantowi Dec’n’Roll. Wyjątkowe wnętrze, z którego będzie dumna każda nastolatka. Co ważne, nadruki robione są trwałą, bezwonną i antyalergiczną farbą lateksową.

Osobisty charakter wnętrza – pokaż dziecku, że je rozumiesz

Fotografia, lotnictwo, żeglarstwo, paryski styl i szyk albo abstrakcja, postaraj się „ubrać” pokój Twojego nastolatka w to, czym jest zainteresowany. Pokaż mu, że słuchasz jego potrzeb i starasz się rozumieć świat, w którym funkcjonuje. To na pewno pozytywnie wpłynie na Wasze relacje. Ważne jest jeszcze to, by nastolatek mógł brać udział we wszystkich pracach koncepcyjnych. Może ma w głowie jakiś ważny dla siebie pomysł? Może coś widzi inaczej – pamiętaj, że to jego pokój.

wymarzony pokoj nastolatka2