Globalne badanie osób aktywnych, zlecone przez FOREO, wykazało, że to na siłowni – nie Tinderze – najchętniej szuka się miłości. I nie tylko!

Globalne badanie FOREO na temat nawyków pielęgnacyjnych użytkowników siłowni przyniosło zaskakujące wyniki – szczególnie w kontekście nadchodzących Walentynek. Ankietę przeprowadzono na grupie 2 tys. respondentów z trzydziestu krajów, połączonej z niezależnym badaniem agencji 4media Group oraz gronem 500 tys. subskrybentów FOREO. Rezultaty pokazują, że 70% badanych chodzi na siłownię przede wszystkim po to, by znaleźć miłość – a zdumiewające 18% uprawiało tam seks!

05 FOREO Valentine s Day

FOREO to szwedzka marka branży beauty i wellness oraz twórca gamy urządzeń do oczyszczania twarzy LUNA. Głównym celem badania było więc poznanie stosunku osób aktywnych do pielęgnacji cery. Ankieta FOREO wykazała, że dobry stan skóry dodaje pewności siebie olbrzymiej liczbie 95% badanych – w porównaniu z 90%, których samopoczucie zależy przede wszystkim od wyglądu sylwetki.

04 FOREO LUNA mini 2 Gym Essentials

Czy piękna skóra staje się ważniejsza od bicepsów i kaloryfera? Weźmy pod uwagę rapera Franka Oceana, który deklaruje miłość do nawilżania skóry czy amerykańską polityczkę i jej pielęgnacyjne porady w social mediach. Nie wspominając o Brytyjce, która stała się gwiazdą internetu dzięki zwykłemu selfie i nieskazitelnej cerze. Czysta, zdrowa i piękna skóra jest coraz ważniejszym elementem wizerunku, którego nie zastąpi nawet najlepszy makijaż.

08 FOREO Valentine s Day

Badania FOREO wykazały także, że pomimo wpływu stanu skóry na samopoczucie, prawie ćwierć (23.44%) ćwiczących na siłowni nie myje twarzy po treningu, nawet jeśli 56% z nich jest świadoma negatywnego wpływu potu na cerę.

03 FOREO LUNA mini 2 Gym Essentials

Głębsza analiza wyników może naprowadzić na przyczynę tego zaniedbania: 21% badanych czuje się po treningu ekstremalnie atrakcyjnie, a jedna trzecia (33.8%) przyznaje, że ekstremalnie podobają im się osoby płci przeciwnej, które właśnie skończyły trening. Ankieta demaskuje także, że na siłowni nie tylko się ćwiczy, ale i szuka miłości – i to chętniej niż na Tinderze i innych aplikacjach. Ponad 70% respondentów wskazuje, że chodzi na siłownię przede wszystkim po to, aby znaleźć drugą połówkę. Gdyby tego było mało: 18% badanych uprawiało tam seks! Wielka Brytania jest w tej dziedzinie absolutnym liderem: do zbliżeń na siłowni przyznaje się aż 25% badanych Brytyjczyków.

07 FOREO Valentine s Day

Nie masz jeszcze swojej walentynki? Czy należysz do 20% badanych, dla których potreningowa twarz jest czymś seksownym, czy nie – spakuj swój strój i ruszaj na siłownię, zrobić pierwszy ruch w stronę miłości. Nie zapomnij zabrać szczoteczki LUNA mini 2!

03 FOREO Valentine s Day Perfect gift