Kos to niewielka wyspa leżąca niespełna 7 mil od wybrzeży Turcji na Morzu Egejskim, zwana jest wyspą Hipokratesa, ojca medycyny. Jest idealnym miejscem zarówno dla osób, które chciałyby wypocząć jak i dla tych, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o starożytnej Grecji.

Urokliwe kurorty takie jak Marmari, Kardamena czy Tigaki, które niegdyś były małymi rybackimi wioskami oferują turystom piaszczyste plaże, liczne tawerny i sklepiki, ale przede wszystkim wypoczynek w greckiej atmosferze.

Co ma do zaoferowania wyspa Kos?

Oczywiście oprócz oazy spokoju, który panuje na Kos można zobaczyć dużo ciekawych miejsc, przede wszystkim:

Miasto Kos – tutaj możesz zobaczyć pozostałości po zamku Joannitów z potężną bramą. Nieopodal znajduje się ogromne, liczące ponad 500 lat „drzewo Hipokratesa” oraz meczet Defterdar.

Możesz udać się również do Muzeum Archeologicznego z cennymi zabytkami, wśród których znajduje się marmurowy posąg Hipokratesa z IV w. p.n.e., świątyni Asklepiejona oraz możesz pospacerować pomiędzy wykopaliskami archeologicznymi.

Jeśli masz ochotę pobyć w miejscu gdzie czas zatrzymał się wieki temu polecamy Palaio Pyli. Spacerując pośród zrujnowanych domów i kościołów aż trudno uwierzyć, że to bizantyjskie miasto było niegdyś stolicą Kos.

Zaledwie kilka kilometrów dalej następuje powrót do cywilizacji – malownicze wioski u podnóża góry Dikaios (846 m n.p.m.- najwyższy szczyt Kos), a wśród nich najbardziej urokliwa Zia.

Warto również udać się na pobliską wyspę Nissyros aby pospacerować wewnątrz uśpionego wulkanu Poliviotis i podziwiać księżycowe widoki, a także odwiedzić Bodrum. To tureckie miasto oddalone zaledwie 30-sto minutowym rejsem od Kos jest idealny miejscem na zakupowe wojaże.