Planujesz gruntowne porządki? Świetnie, pozbądź się niepotrzebnych przedmiotów i zamień je w kapitał.

Szafa pęka w szwach ale de facto nie masz co na siebie założyć? Na półkach piętrzą się i kurzą przedmioty, o których już dawno zapomniałaś? Piwnica okazuje się wyjątkowo mała – choć mówili, że jest inaczej? To znak, że najwyższy czas oczyścić swoje otoczenie z niepotrzebnych przedmiotów! Koniec z bałaganem i chomikowaniem. Koniec i basta!

Skończ z sentymentami

Ile razy przekładałaś z miejsca na miejsce letnią sukienkę, która czeka na “lepszy czas”? A bluzka? Jedna, druga… Jeśli zliczyć to uzbierasz tego wcale nie mało i nagle okazuje się, że połowa ubrań w szafie jest nienoszona od lat. Skończ z sentymentami i pozbądź się tego.

Zakończ z chomikowaniem

Ile razy słyszałaś lub sama mówiłaś sobie “to się jeszcze może przydać”. Oczywiście, może. Jednak zwykle to nasze “może” nie nadchodzi. Zamiast magazynować dziesiątki nieużywanych ubrań, dziecięcych zabawek z których przecież dawno wyrosły Twoje pociechy, lepiej je oddaj, wymień lub sprzedaj. Bez usprawiedliwiania i sentymentów – koniec z wewnętrznym chomikiem!

Wystarczy 20%

Złota zasada minimalizmu mówi, że używasz tylko 20% przedmiotów, które posiadasz. Nieźle! Zatem po co Ci reszta? Pozbądź się niepotrzebnych przedmiotów, zyskaj przestrzeń i… pieniądze. Zmień perspektywę patrzenia – na wszystko czego już nie potrzebujesz spójrz jak na zamrożony kapitał. Oho! Lampka się zapaliła?

Wymień lub sprzedaj

Portale ogłoszeniowe czy grupy na facebooku to popularne miejsca gdzie wymienisz lub sprzedasz wszystko co niepotrzebne: ubrania, sprzęt agd, rtv, zabawki, sprzęt sportowy i rekreacyjny. Wszystko to da się zamienić w większy lub mniejszy pieniądz 🙂 Co lepsze, anonse sprzedażowe zamieszczasz bezpłatnie.

Zadbaj o szczegóły

Dobre zdjęcie, właściwy opis, odpowiednia cena to ważne elementy Twojej oferty. Możliwość wysyłki przedmiotu na terenie kraju a nawet za granicę, znacznie powiększa grupę potencjalnych nabywców.

Tani kurier nie tylko dla przedsiębiorców

Wysyłka kurierem to wygodna opcja nie tylko dla odbiorcy paczki, ale i osoby sprzedającej (brak konieczności wycieczki na pocztę). Jeszcze kiedyś usługi kurierskie były zarezerwowane głównie dla przedsiębiorców, a możliwość nadania paczki wiązała się zwykle z wiążącą umową. Dziś, dzięki pośrednikowi usług kurierskich  jak np. Przesyłarka.pl, tania przesyłka kurierska jest dostępna dla każdego. I co ważne – nie wymaga podpisywania żadnych umów, a nawet konieczności rejestracji w serwisie. W kilka minut umożliwia natychmiastową wycenę ofert usług kurierskich oraz zamówienie kuriera na wybrany dzień.

Voilà, rzeczy sprzedane, a Ty cieszysz się odzyskaną przestrzenią i kapitałem. Czas na nowe.