Co w swojej ofercie posiadają bukmacherzy? Co oprócz sportu można obstawiać u bukmacherów? Oferta na e-sport, polityką, rozrywkę i kulturę.

Zawieranie zakładów bukmacherskich związanych ze sportem, to najpopularniejsza forma obstawiania wśród klientów firm bukmacherskich. Nie może to dziwić, bo przecież wydarzenia sportowe rozgrywane są cały czas. Jeśli nie w Europie, to w Azji, obu Amerykach czy Afryce. W globalnym świecie i przy niemal nieograniczonym dostępie do internetu barierą nie jest już różnica czasu czy brak wystarczających informacji.

Legalni bukmacherzy w Polsce (gra u bukmacherów nieposiadających licencji jest zagrożona odpowiedzialnością karną) oferują listy kursowe w każdej popularnej dyscyplinie sportowej. Swoje miejsce mają też sporty niszowe, a najlepsi bukmacherzy (lista legalnych bukmacherów) oferują ok. 30 różnych dyscyplin sportowych.

E-sport na fali

Co jednak w sytuacji, gdy pełnoletni gracze (tylko oni mogą zawierać zakłady bukmacherskie) nie interesują się sportem lub chcą zrobić sobie przerwę od obstawiania rywalizacji sportowców? Zainteresowanie sportem jest niskie szczególnie wśród kobiet, a przecież one także często są klientem bukmacherów. Tutaj pole do popisu jest szerokie, ale nie ma co ukrywać, liczba oferowanych kursów na wydarzenia inne niż te związane ze sportem, to ledwie promil całości. Jest jednak w czym wybierać.

Bukmacherzy coraz mocniej inwestują w kursy związane z e-sportem. Wielu może być zaskoczonych, ale w Polsce mamy już ok. trzech milionów fanów e-sportu. Coraz mocniej przekłada się to na zainteresowanie zakładami bukmacherskimi w tej dziedzinie. Pojawiają się nawet informacje, że zakłady na e-sport są już w pierwszej dziesiątce najczęściej obstawianych. Wśród gier, których nie może zabraknąć na liście kursowej są takie tytuły jak: Counter Strike, Leagaue of Legends, DOTA2, StarCraft2, King of Glory, Overwatch, Raibow Six. Firmy bukmacherskie coraz częściej zawiązują współpracę sponsorską nie tylko z ekipami e-sportowymi, ale też organizacjami zrzeszającymi e-sportowców czy też nawet z portalami o tematyce e-sportowej.

Kursy na politykę i rozrywkę

Praktyka bukmacherów jest różna, ale najczęściej zakłady niezwiązane ze sportem znajdziemy w dziale „zakłady specjalne” lub „zakłady inne” czy też w dziale „rozrywka”. Co tam możemy znaleźć? Bez dwóch zdań silną pozycję ma tam polityka. Szczególnie w okresie polskich wyborów, ale nie tylko. Gracze interesujący się sprawami politycznymi mogą obstawiać też wydarzenia z USA, Francji, Niemiec, ale również wielu innych państw świata. Gracze mogą obstawiać zakłady bukmacherskie związane ze sprawami gospodarczymi i rynkami finansowymi np. wysokość kursu danej waluty w konkretnym okresie.

Coraz chętniej obstawiane są też zakłady bukmacherskie związane z serialami, filmami czy innymi programami telewizyjnymi. I to nie tylko przy okazji wręczania nagród typu Oscary czy Emmy. Gracze mogą obstawiać też co stanie się w kolejnym odcinku serialu, a doskonale o tym świadczy wysyp kursów na wydarzenia, które mogły przytrafić się bohaterom w bardzo popularnej „Grze o Tron”.

Wymyśl zakład sam

Wielu bukmacherów hołduje zasadzie, że warto „zakładać się o wszystko”. Oczywiście trzeba z tym bardzo uważać, bo zakłady bukmacherskie mogą uzależniać, ale rzeczywiście w ofercie bukmacherów można znaleźć zakłady choćby na to jaka będzie w najbliższych dniach…pogoda.

Jednak to nie koniec możliwości, bo jeden z bukmacherów wprowadził opcję „custom bet”. Co się pod tym kryje? To możliwość samodzielnego wymyślenia zakładu. Wystarczy wysłać propozycję poprzez specjalny formularz i jeśli przypadnie on do gustu analitykom bukmachera, to po jakimś czasie możemy się spodziewać tego, że taki zakład znajdzie się w ofercie bukmacherskiej i po określonych przez bukmachera kursach możliwy będzie do zawarcia.