Ryzyko, że padniemy ofiarą kradzieży istnieje zawsze. Gdy jesteśmy w posiadaniu większej ilości gotówki lub na przykład drogiego markowego zegarka i chcemy zabezpieczyć nasze drogocenności przed kradzieżą, warto pomyśleć nad kupnem kasetki na pieniądze.

Rozwiązanie, jakim jest taka niewielka i mobilna skrzynka, należy do popularnych sposobów na zabezpieczenie cennych przedmiotów oraz gotówki. Korzystają z niego głównie osoby, zajmujące się bezpośrednią sprzedażą. Tego typu zabezpieczenia możemy więc często spotkać na wszelkiego typu bazarach lub w sklepach, gdzie nie ma jeszcze możliwości płatności kartą.

Kasetka na pieniądze – główne plusy

Jakie są główne zalety zakupu kasetki na pieniądze? Przede wszystkim jest to stosunkowo niedrogi i łatwy sposób na zabezpieczenie tego, czego w żadnym razie nie chcemy stracić. Taką małą skrzynkę można łatwo zamknąć, przenieść w inne miejsce lub ukryć przed niepożądanymi osobami. Poza wspomniany wyżej tradycyjnym handlem, jest także cały szereg innych sytuacji, w których dobrze jest mieć drobiazg, jakim jest kasetka na pieniądze. Będzie to idealne rozwiązanie np. w przypadku, gdy wynajmujemy pokój.

Standardy produkcji kasetek na pieniądze

Produkowane obecnie kasetki są z reguły wyposażone w dobre zamki (nie należy sugerować się ich małym rozmiarem). Sama skrzynka to przeważnie stop wysokoodpornych metali oraz innych tworzyw. Wbrew pozorom taki pojemnik na pieniądze nie jest zbyt ciężki. Można powiedzieć, że dobra jakościowo kasetka to taki niewielki, przenośny sejf.

depositphotos 10711560 l 2015

Producenci tego typu towarów przykładają wielką wagę do tego, by były to możliwie praktyczne rozwiązania. Możemy więc wybierać spośród szeregu różnych rozmiarów, wzorów oraz odcieni kolorystycznych. Co jeszcze istotne: kasetki różnią się między sobą sposobem organizacji wnętrza. Część jest wyposażona np. w tacki na bilon.

Sejf czy kasetka – co lepiej wybrać?

Z reguły, gdy kupujemy taką skrzynkę, otrzymujemy komplet dwóch kluczyków. Pewnym standardem jest także pewien detal wykończenia: większość z produkowanych obecnie kasetek ma zaokrąglone rogi oraz krawędzie. Wynika to głównie z potrzeby ochrony osoby korzystającej przed przypadkowym zadrapaniem lub skaleczeniem.

Gdy zajmujemy się poszukiwaniami tego typu rozwiązań, chroniących to co dla nas cenne, zwykle natrafiamy także na propozycje sejfów na pieniądze. Jest to co prawda wariant dużo bezpieczniejszy, lecz kupno sejfu łączy się także z dużo większym wydatkiem. Co jeszcze istotne – nie będziemy mogli swobodnie się przemieszczać z sejfem.

Jeżeli nie jesteśmy pewni, co będzie optymalne w naszej konkretnej sytuacji – sejf czy kasetka na pieniądze – porozmawiajmy najlepiej z producentem lub dystrybutorem. Jedną z wartych uwagi firm z tej branży jest sklep online Biurwa.pl.

Profesjonalni dostawcy tego typu pojemników ulepszają ciągle swoją ofertę. Obecnie pewnym standardem staje się otwieranie sejfu odciskiem palca. Jak we wszystkich branżach i gałęziach produkcji również tutaj daje się dostrzec ogromny postęp technologiczny oraz rosnącą rola podzespołów elektronicznych.

Na koniec wypada wspomnieć o psychologicznej zalecie posiadania sejfu lub kasetki na pieniądze: znacznie większy spokój i pewność, że nasza gotówka lub drogocenne rodzinne pamiątki są porządnie zabezpieczone przed niepowołanymi osobami.