Zbliża się czas, w którym dobrze mieć już zaplanowane wakacje. Wciąż nie wiesz, kiedy i jak zaplanować letni wyjazd? Nie martw się. Nie musisz korzystać z usług biura podróży. Jeśli lubisz mieć wszystko pod kontrolą, możesz zorganizować sobie wyjazd na własną rękę. Podpowiemy, jak w odpowiedni sposób zaplanować urlop.

Zorganizuj sobie wakacje

W pierwszej kolejności należałoby sobie zadać pytanie, dlaczego lepiej zorganizować wakacje samemu? Organizacja wakacji na własną rękę bardzo często jest dużo tańsza, niż planowany wyjazd z biura podróży. Tym bardziej, jeśli wybierasz się do takich krajów, jak Niemcy, Holandia czy Belgia. Argumentem, który wydaje się przemawiać na korzyść samodzielności w aspekcie planowania wakacji, są również pasma bankructw biur podróży.

Każdy z nas, kto nigdy nie planował wakacji na własną rękę, może mieć obawy związane z powodzeniem wyjazdu. Mimo że wiąże się z tym więcej pracy i zaangażowania, to zdecydowanie warto się tego podjąć. Satysfakcja, oszczędności oraz brak zmartwień, czy wrócisz do domu gwarantowany. Jak cieszyć się wakacjami w Niemczech, Holandii i Belgii przygotowanymi przez siebie dla całej rodziny?

Wybór miejsca – Niemcy, Holandia a może Belgia?

Najważniejszą decyzją podczas planowania urlopu jest wybór miejsca, gdzie chcielibyśmy spędzić wolny czas. Musimy zdecydować, czy zależy nam na aktywnym spędzaniu czasu, błogim lenistwie, czy chcemy zwiedzić miasta i odkryć uroki architektury. Idealnymi miejscami do zwiedzania są mniejsze i większe miasteczka oraz miasta zlokalizowane w takich krajach jak Niemcy, Holandia czy Belgia. Zanim zdecydujesz się na jeden z tych krajów, warto przeczytać kilka przewodników, zaczerpnąć informacji w internecie lub zapytać znajomych. Wyjeżdżając do tych krajów, ma się pewność zaoszczędzenia podczas wakacji pieniędzy, które będzie można przeznaczyć na dłuższy pobyt. Wyjazd z biurem podróży wychodzi taniej, jeśli interesuje nas plażowanie w Tunezji lub w Egipcie. Wakacje w innych, szczególnie europejskich krajach, dają o wiele więcej możliwości na samodzielne spędzenie urlopu.

Jaki transport wybrać? Jak rezerwować?

Decydując się na wakacje w Niemczech, Holandii lub Belgii jednym z rozsądnych rozwiązań jest podróż autobusem. Z wielu miast Polski można do tych krajów dotrzeć autobusem. Połączeń jest wiele. Wysokość kosztów biletu zależy od tego, skąd wyjeżdżamy i gdzie. Ceny są jednak bardzo przystępne i wahają się w przedziale 200 – 300 zł za podróż w jedną stronę. Trochę mniej zapłacimy za przejazd w obie strony.

Wakacje w Niemczech, Holandii i Belgii jeszcze nigdy nie były w tak bliskim zasięgu, żeby mógł z oferty skorzystać każdy zainteresowany. Z łatwością można znaleźć firmę prowadzącą regularne kursy w kierunku tych państw. Pamiętajmy jednak, że firmy oferujące przewozy osobowe nie przewożą ludzi „z miejsca”. Warto zainteresować się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem terminami kursów oraz zarezerwować miejsce na interesujący nas czas. Gorącym okresem w branży przewozowej są przede wszystkim czas letni oraz okresy świąteczne. Miejsca w busie trzeba rezerwować w okresie wakacyjnym dużo wcześniej, ponieważ w tym czasie więcej ludzi jeździ też na prace sezonowe za granicą.

Kolejnym plusem przewozów do Niemiec, Holandii i Belgii jest to, że przewoźnik odbiera klientów w wyznaczonym miejscu zbiorczym. Podczas powrotu każdy klient jest natomiast podejmowany z adresu pobytu.

Jakiego przewoźnika wybrać?

Dobra firma przewozowa musi posiadać kilkuletnie doświadczenie w branży transportu międzynarodowego oraz zatrudniać kierowców z wieloletnią praktyką w podróżach zagranicznych. Wiedząc o tym, będziesz mieć pewność profesjonalnego podejścia oraz poczucie bezpieczeństwa.

Spróbuj się dowiedzieć, w jakim stanie technicznym jest flota samochodowa przewoźnika. Profesjonalne firmy oferują przewóz w nowoczesnych i komfortowych pojazdach. Jednak najważniejsze jest to, aby posiadał certyfikat oraz licencję na międzynarodowy przewóz osób wydawaną przez Biuro Obsługi Transportu Międzynarodowego. Sprawdź, czy na czas trwania podróży przewoźnik zapewnia pasażerom ubezpieczenie NNW.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Ibatur specjalizującej się w transporcie osób.