Strona głównaLifestyleZasady Viktora Frankla - ich stosowanie zagwarantuje Ci sukces w pracy i...

  Zasady Viktora Frankla – ich stosowanie zagwarantuje Ci sukces w pracy i w życiu osobistym

  Zastanawiałaś się czasami dlaczego jedni ludzie łatwiej niż inni przechodzą przez trudne życiowe sytuacje? Dlaczego jedni bez problemów radzą sobie ze zmianami, podczas gdy inni wciąż nie potrafią odnaleźć się w nowej sytuacji?

  Stosując się do zasad Viktora Frankla – austriackiego psychiatry i psychoterapeuty teraz i Ty masz szanse na to, aby odnaleźć sens i spełnienie zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym.

  Poniżej prezentujemy 7 zasad, które pomogą Ci urzeczywistnić Twój największy potencjał:

  1. Korzystaj z wolności wyboru postawy wobec życia – bez względu na to jak może się wydawać trudna dana sytuacja to od Ciebie zależy jak się do niej odniesiesz.
  2. Urzeczywistnij wolę sensu – skup się na tych wartościach oraz celach, które tylko Ty możesz zrealizować.
  3. Znajdź sens każdej chwili – pamiętaj, że to Ty ponosisz odpowiedzialność za swoje życie i Ty decydujesz o tym jak to życie będzie wyglądało.
  4. Nie działaj przeciwko sobie – nie skupiaj się wyłącznie na danym celu lub wyniku jaki chcesz osiągnąć, gdyż to może doprowadzić do rezultatów sprzecznych z Twoimi oczekiwaniami.
  5. Spoglądaj na siebie z dystansem – pamiętaj, że jesteś istotą ludzką obdarzoną zapewne poczuciem humoru.
  6. Kieruj uwagę gdzie indziej – nie skupiaj swojej uwagi na problemach. Przenieś uwagę na coś innego, w ten sposób wzmocnisz umiejętność radzenia sobie ze zmianami oraz stresem.
  7. Wykraczaj poza siebie – odnieś się do czegoś większego niż Ty sama, i pozwól się temu prowadzić. Pamiętaj, że w pracy także jest miejsce na duchowość.

  Źródło: „Więźniowie własnych myśli” – Alex Pattakos

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,894ObserwującyObserwuj