Zastanawiałaś się czasami dlaczego jedni ludzie łatwiej niż inni przechodzą przez trudne życiowe sytuacje? Dlaczego jedni bez problemów radzą sobie ze zmianami, podczas gdy inni wciąż nie potrafią odnaleźć się w nowej sytuacji?

Stosując się do zasad Viktora Frankla – austriackiego psychiatry i psychoterapeuty teraz i Ty masz szanse na to, aby odnaleźć sens i spełnienie zarówno w życiu zawodowym jak i osobistym.

Poniżej prezentujemy 7 zasad, które pomogą Ci urzeczywistnić Twój największy potencjał:

  1. Korzystaj z wolności wyboru postawy wobec życia – bez względu na to jak może się wydawać trudna dana sytuacja to od Ciebie zależy jak się do niej odniesiesz.
  2. Urzeczywistnij wolę sensu – skup się na tych wartościach oraz celach, które tylko Ty możesz zrealizować.
  3. Znajdź sens każdej chwili – pamiętaj, że to Ty ponosisz odpowiedzialność za swoje życie i Ty decydujesz o tym jak to życie będzie wyglądało.
  4. Nie działaj przeciwko sobie – nie skupiaj się wyłącznie na danym celu lub wyniku jaki chcesz osiągnąć, gdyż to może doprowadzić do rezultatów sprzecznych z Twoimi oczekiwaniami.
  5. Spoglądaj na siebie z dystansem – pamiętaj, że jesteś istotą ludzką obdarzoną zapewne poczuciem humoru.
  6. Kieruj uwagę gdzie indziej – nie skupiaj swojej uwagi na problemach. Przenieś uwagę na coś innego, w ten sposób wzmocnisz umiejętność radzenia sobie ze zmianami oraz stresem.
  7. Wykraczaj poza siebie – odnieś się do czegoś większego niż Ty sama, i pozwól się temu prowadzić. Pamiętaj, że w pracy także jest miejsce na duchowość.

Źródło: „Więźniowie własnych myśli” – Alex Pattakos