Zbieranie pocztówek może się stać ciekawym i całkiem przyjemnym hobby. Nie musisz na nie wydawać dużych pieniędzy i martwić się o ich przechowywanie.

Jak zacząć

Zazwyczaj pocztówki, które dostajesz od znajomych na różne okazje nie lądują w śmietniku tylko gdzieś je odkładasz. Po czasie okazuje się, że masz całkiem sporo takich pocztówek i wcale, ale to wcale, nie masz ochoty się ich pozbyć. I tak naprawdę nie musisz. Pocztówki zajmują bardzo mało miejsca, nie trzeba do nich kupować specjalnych klaserów, wystarczy małe tekturowe pudełko.

Pocztówki możesz podzielić na różne kategorie, oczywiście wszystko zależy od twojej inwencji. Najbardziej cenne są te pocztówki, które są najstarsze lub te, które tworzą całe serie.

Powiększanie kolekcji

Powiększać swoją kolekcję możesz w dość prosty sposób:

  • Będąc na jakimkolwiek wyjeździe możesz kupić pocztówki.
  • Możesz również poprosić znajomych, żeby kupili dla ciebie pocztówki jak będą na wakacjach.
  • A jeśli chcesz swoją kolekcję wzbogacić o wartościowe, stare pocztówki to możesz je kupić na różnorodnych aukcjach w sklepach internetowych.
  • Super sposobem na uzupełnienie pocztówkowej kolekcji jest ich wymiana z innymi zbieraczem.

Zbieranie pocztówek to hobby dla każdego

Zbieranie pocztówek jest naprawdę łatwym hobby. Nie trzeba na nie wydawać dużo pieniędzy, a przy okazji możesz się dowiedzieć dużo na temat danego kraju, z którego pochodzą. A zbierając pocztówki ze zwierzętami możesz odkryć gatunki zwierząt, o których nawet nie wiedziałaś, że istnieją.