Jednym z fundamentalnych praw dziecka jest prawo do zdrowia. Piękne dzieciństwo w całości zależy od rodziców i środowiska w jakim dziecko się rozwija. To oni mają całkowity wpływ jego życie poczynając od tego co dziecko będzie nosić i co będzie jeść, a kończąc na wystroju jego własnego pokoju.

Pokój dziecka jest niezwykle istotną kwestią. Urządzając go należy go zrobić z głową. Chodzi tu o dobranie takich mebli i akcesoriów, które nie będą zagrażać zdrowiu pociechy. Powinny być wykonane z naturalnych materiałów z odpowiednimi certyfikatami bezpieczeństwa. Szczególną uwagę trzeba zwrócić uwagę na pościel i łóżko, w którym dziecko będzie spać. Jak wiadomo, sen zapewnia prawidłowy rozwój dziecka.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Pościel wykonana z naturalnych włókien sprzyja zdrowemu snu. Bawełna organiczna absorbuje wilgoć z ciała i pomaga zwalczać nadmierne pocenie, zapewniając dziecku nieprzerwany sen. Ponadto bawełna jest to materiał, który „oddycha”, dlatego podczas cieplejszych dni nie zatrzymuje ciepła zapewniając komfortowy sen.

Pościel i poduszki dla dzieci powinny być wykonane z organicznej bawełny, która nie będzie zawierać żadnych syntetycznych domieszek Bawełna organiczna nie jest toksyczna.

Co więcej, poduszki z bawełny organicznej są zdrowsze niż te wykonane ze sztucznych materiałów. Poduszki nasączone chemikaliami, które wdycha dziecko podczas snu rzutują nie tylko na jakość snu dziecka, ale także poważne konsekwencje zdrowotne. Bawełniane poduszki dla dzieci powinny znaleźć się w każdym domu.

Bawełna przyjazna dla skóry

Skóra dziecka jest niezwykle wrażliwa i delikatna, co może powodować skłonność do alergii. Bawełniane poduszki dla dzieci są hypoalergiczne i nie stanowią zatem miejsca do rozwoju mikrobów zagrażających zdrowiu pociech. Ponadto sama bawełna jest bardzo wytrzymała, bo nie jest nasycona środkami chemicznymi, pestycydami i barwnikami. Jest także przyjemna i miękka w dotyku.

Syntetyki, dolegliwości i ekologia

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Przysłowie to świetnie sprawdza się w przypadku poduszek. Wybierając poduszki z organicznej bawełny można zapobiec się wielu schorzeniom i chorobom.

Badania wykazały, że spanie na poduszkach wykonanych w syntetycznych materiałów może wpływać na problemy neurologiczne jak i rozwojowe, np. problemy z oddychaniem, podrażnienie oczu czy nawet, w skrajnych przypadkach, zmiany kancerogenne. Dolegliwości te ustają w momencie stosowania pościeli z naturalnej bawełny.

Warto nie tylko zadbać o odpowiedni sen, ale także o ubranka dla dzieci, które również powinny być wykonane z tego rodzaju bawełny, aby zapewnić im zdrowy rozwój i szczęśliwe dzieciństwo. Co więcej, tego typu produkty są ekologiczne, więc mamy pewność, że dbamy o środowisko naturalne.

Organiczna bawełna gwarantem zdrowia

Aby dziecko rosło zdrowe i szczęśliwe warto zadbać o jego prawidłowy rozwój. Warto zainwestować w ekologiczne rozwiązania jak bawełna organiczna, które ma właściwości prozdrowotne, ale także nie należy poprzestawać na zakupie odpowiedniej pościeli. Bardzo dużą popularnością cieszą się także ubranka z organicznej bawełny czy zabawki wykonane z naturalnych surowców. Coraz większa świadomość ekologiczna społeczeństwa zmusza nas coraz częściej do przemyśleń na temat zmiany dotychczasowych nawyków, więc być może warto dla swojego zdrowia i zdrowia rodzinny, wcielić niektóre do codziennego życia.

Autor materiału:
Tekst został napisany dla Babydecor, sklepu z kocykami, lampami i innymi akcesoriami dla dzieci.