Pracujesz, masz mało czasu dla siebie? Czujesz, że dni lecą jeden po drugim i tak naprawdę każdy dzień wygląda tak samo? Może warto coś zmienić. Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego jak ważne jest w życiu człowieka znalezienie sobie jakiegoś hobby, jakiejś pasji.

Jest wiele rzeczy, które możesz robić i wcale nie musi to być coś szczególnie wymagającego jak na przykład sporty ekstremalne. Przecież nie każdy musi być super wysportowany. Zwyczajnie możesz czerpać przyjemność z obcowania z przyrodą, wodą. Czasami przyda się dreszczyk emocji, czy zwiększenie adrenaliny, ale to wszystko w granicach własnych możliwości.

Super pomysłem na hobby może być czytanie książek, komiksów, prasy, szydełkowanie, szycie, wycinanie.

Co daje hobby?

Po pierwsze jest to fajny sposób na spędzenie wolnego czasu. Po drugie po całym dniu pracy, będąc świadomą wiecznych obowiązków wiesz, że masz jeszcze swoje hobby. A Twoje hobby to nic innego jak tylko i zrobienie czegoś wyłącznie dla siebie. Coś dla Twojego ciała, ducha, odstresowanie, po prostu wyluzowanie. Jeżeli Twoja pasja to uprawiane jakiegoś rodzaju sportu to przy okazji możesz zrzucić parę kilogramów, a jak wiadomo my kobiety zawsze mamy ich za dużo.

Jakie hobby?

Wybieraj takie hobby, które będzie Tobie i tylko Tobie sprawiało przyjemność. Nie patrz na otoczenie, no chyba, że ich pasja będzie i Tobie pasowała. Nie martw się tym, że Twoje pasje nie współgrają z pasjami innych. Jeżeli nie lubisz biegać – nie biegaj, nie lubisz szydełkować – nie rób tego. Robienie czegokolwiek na siłę zawsze przynosi odwrotny skutek. Jednak dobrze będzie jak wybierzesz jakąś fajną i zajmująca rzecz, przy której wyluzujesz w 100%.

Aśka lat 35
Mój ogród moje hobby. Wiem, dla niektórych może to być abstrakcją. Mało kto lubi z łopatą w ręku szukać kolejnego miejsca w ogrodzie na nową roślinę. Początki są zawsze trudne. Napracujesz się przy kopaniu, zasadzisz roślinkę, a tu ona ciągle jest mała. Musi upłynąć trochę czasu aż urośnie i będziesz w pełni podziwiać jej uroki. Ale nie poddajesz się. Sadzisz kolejne i kolejne, i nagle widzisz jak jest pięknie. Ziemia podobno wyciąga stres. U mnie się to sprawdza. Nie ma nic lepszego jak popracowanie w ogródku przy roślinkach. Zapominam wtedy o wszystkim. Skupiam się tylko na tym, że chwasty rosną tam gdzie nie powinny, a to jakiś kwiatek ma za sucho, trzeba podlać. Wiele można by wymieniać. Jednak jest to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Obcowanie z przyrodą jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Dzięki mojemu hobby czuję się spełniona. Ubolewam tylko na jednym, że zimą nie da rady nic robić w ogrodzie. No cóż nie można mieć wszystkiego:(

Ewelina lat 25
Jestem pasjonatką podróżowania. Kiedyś bardzo bałam się latać samolotem, ale od kiedy przełamałam tę blokadę zwiedziłam kilka fajnych miejsc, do których nie mogłam dostać się drogą lądową. Niestety moja pasja wiąże się z dużymi kosztami finansowymi. Muszę nieźle zacisnąć pasa, żeby odłożyć na kolejny wyjazd. Jednak warto. Mam tylko nadzieję, że kiedyś będę mogła pozwolić sobie na więcej niż tylko dwa wyjazdy w ciągu roku.

Kasia lat 30
Bieganie to moje hobby, moja pasja. Zaczęło się dość banalnie – pewnego dnia stwierdziłam, że mam mało ruchu. Długo myślałam jak to zmienić. Wiedziałam, że fitness mnie nie kręci, kilka razy próbowałam i szybko rezygnowałam. Tak sobie pomyślałam, że zacznę biegać. Nie myślałam, że bieganie zagości na stałe w moim życiu. W moje hobby trochę zainwestowałam. Kupiłam specjalną odzież, buty do biegania. Jednak nie żałuję. Może kiedyś pobiegnę w jakimś maratonie:)