Kto powiedział, że my – kobiety – nie możemy same sobie zrobić przyjemnego prezentu z okazji naszego święta? Cały rok troszczymy i opiekujemy się naszymi najbliższymi, a ten jeden raz powinnyśmy pomyśleć o własnym relaksie i wypoczynku. Najlepiej nad morzem. W pięknym hotelu ze SPA!

Początek marca zwiastuje nadejście Dnia Kobiet – święta, które każda z nas powinna obchodzić w sposób wyjątkowy i miły. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, byśmy same zorganizowały sobie przyjemny wypad weekendowy nad morze! Dobrym pomysłem jest Gdańsk – północna stolica kultury i turystyki rekreacyjnej. Oferta spędzenia Dnia Kobiet w tym miejscu jest naprawdę szeroka. Hotele w Gdańsku tworzą korzystne propozycje dla Pań o różnych upodobaniach i pasjach.

1. Dobrze rozwinięta strefa SPA

Nie da się ukryć, że każda kobieta lubi czuć się błogo i pięknie. Relaks podczas masażu czy akupresury jest nie do opisania. Nic więc dziwnego w tym, że sporo Pań decyduje się na wyjazd odmładzający do różnych miejsc w Polsce.

Turystyka SPA w Gdańsku również może cieszyć się sporym zainteresowaniem i wysokim stopniem rozwoju. Co roku przybywają tu tysiące kobiet po to, by odpocząć od codzienności, pracy i różnorakich domowych obowiązków. Jeśli chodzi o Dzień Kobiet – warto pokusić się o podobne atrakcje. Gdańskie hotele, które oferują ciekawe zabiegi, na pewno przyjmą nas z otwartymi ramionami i pozwolą poczuć się jak w niebie!

nature 2940892 960 720

2. Odetchnij nad morzem

Wyjeżdżając nad Bałtyk, chcemy jak najbardziej skorzystać z możliwości, jakie przed nami otwiera, dlatego właśnie powinnyśmy udać się na długi odprężający spacer na jedną z gdańskich plaż. Zarówno Jelitkowo, jak i Brzeźno są niezwykle atrakcyjnymi miejscami, które warto odwiedzić. Wszechobecny jod na pewno doda nam energii na powrót do rzeczywistości.

the seagulls 630915 960 720

3. Zwiedzaj i poznawaj miasto!

Gdańsk jest jednym z najstarszych miast w Polsce, a co za tym idzie – posiada sporo zabytków oraz obiektów muzealnych. Będąc w grodzie Neptuna grzechem jest któregokolwiek z nich nie odwiedzić. Skoro jest Dzień Kobiet, a Ty akurat przyjechałaś do Gdańska go celebrować – udaj się na spacer po najpiękniejszych uliczkach Starego Miasta i zajrzyj do niejednego muzeum. Wrażenia mogą być niezapomniane!

I na koniec rada: jeśli chcesz mieć te wszystkie rzeczy w zasięgu ręki, znajdź taki hotel w Gdańsku, który znajdować się będzie w centrum lub możliwie jak najbliżej niego. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu i pieniędzy na męczące dojazdy.