Szukasz idealnego prezentu dla Twojego dziecka, ale masz już dosyć zbędnych zabawek porozrzucanych po całym domu? Poniżej przedstawimy Ci 5 fantastycznych propozycji prezentów, które nie tylko zagwarantują świetną zabawę, ale również rozwój kreatywności i zdolności motorycznych Twojego dziecka.

Propozycja 1: Konik na biegunach

  • Cena: od 100,00 do 300,00 złotych
  • Wiek: od 3 do 6 lat

Konik na biegunach to chyba jedna z najbardziej kultowych zabawek wszech czasów. Większość z nas sama ją miała, albo marzyła o niej w dzieciństwie. Obecnie, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych mamy dostęp do szerokiego wyboru wzorów i kolorów niniejszego produktu. Oprócz klasycznych koni, możemy wybierać z pośród wielobarwnych jednorożców, prosiaczków i misiów, które rozkołyszą Twoje dziecko i dostarczą mu mnóstwo rozrywki.

Propozycja 2: Puzzle

  • Cena: od 15,00 do 150,00 złotych
  • Wiek: od 6 miesięcy

Puzzle to idealna forma prezentu zarówno dla najmłodszych, jak i starszych dzieci. Dzięki nim, nawet 6 miesięczne dzieci mogą rozwijać swoje zdolności manualne, układając duże, wielobarwne puzzle. Dla starszych dzieci, polecamy wybór puzzli 3D, które po złożeniu mogą przedstawiać najpiękniejsze budowle świata, lub model prawdziwej rakiety kosmicznej. Dla miłośników prawdziwych łamigłówek, cechujących się niezwykłą cierpliwością polecamy puzzle wieloelementowe (1 000 lub więcej elementów). Taka forma prezentu stanowi źródło wspaniałej zabawy dla całej rodziny.

Propozycja 3: Rowerek

  • Cena: od 100,00 złotych
  • Wiek: od 12 miesięcy

Kolorowy, rowerek trójkołowy to wspaniała propozycja dla najmłodszych dzieci, które uwielbiają aktywność. Niniejsze modele przygotowane zostały z myślą o bezpieczeństwie malucha, dlatego często posiadają z tyłu rączkę asekuracyjną oraz zapinany fotelik, który chroni dziecko przed upadkiem. Dla starszych dzieci, powyżej 4-5 roku życia, polecamy jednak zakup pierwszych rowerów górskich, które być może przyczynią się do rozwoju wieloletniej pasji związanej z kolarstwem. Wybierając droższy model, warto zwrócić uwagę na możliwość regulacji siodełka oraz wymiany kół, dzięki czemu rower będzie służył naszemu dziecku przez kilka lat.

Propozycja 4: Deskorolka

  • Cena: od 50,00 do 2 000,00 złotych
  • Wiek: od 6 lat

Klasyczna drewniana deskorolka dla dzieci, to wspaniały pomysł na prezent, dla wszystkich dzieci, które nie lubią siedzieć na miejscu. W sklepach sportowych możemy znaleźć szeroki wybór wzorów, jak i kolorów, które z pewnością przypadną do gustu zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Cena klasycznej deskorolki wynosi zazwyczaj od 50,00 do około 200,00 złotych. Alternatywą dla wyżej przedstawionej propozycja jest natomiast deskorolka elektryczna, która stanowi środek transportu oraz rozrywkę dla nieco starczych dzieci. Ceny deskorolek elektrycznych zaczynają się zazwyczaj od 600,00 złotych. Wybierając tego typu sprzęt warto zwrócić uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo naszego dziecka.

Propozycja 5: Zabawki kreatywne

  • Cena: od 15,00 do 200,00 złotych
  • Wiek: od 3 lat

W procesie rozwoju naszego dziecka oprócz kształtowania zdolności manualnych i motorycznych, bardzo dużą rolę odgrywa rozwój kreatywnego myślenia. W dzisiejszych czasach mamy dostęp do szerokiego wyboru zabawek oraz gier, które zachęcają dzieci do tworzenia własnych kompozycji i nowych rozwiązań zadanego problemu. Wśród nich możemy wyróżnić wszelkiego rodzaju układanki, zestawy „zrób to sam” oraz wyszywanki, które być może odkryją w Twoim dziecku duszę artysty i pasję do tworzenia.