Czas tylko dla rodziny, gdy jesteśmy w stu procentach tu i teraz ze swoimi dziećmi, to coś nie do przecenienia. Warto więc zafundować pociechom i sobie coś ekstra. Jeżeli chcemy wybrać się wspólnie gdzieś na weekend, nadarzyła się okazja, ale brakuje nam na to gotówki – pożyczka online pozwoli przy minimum formalności zdobyć potrzebne pieniądze. Oto pomysły, jak spędzić aktywny weekend z dziećmi.

Wyjazd w góry z dziećmi – nie tylko na narty

Najoczywistszym kierunkiem podróży, zwłaszcza dla niewprawionych w turystycznych wędrówkach, jest Zakopane. Tutaj można zwiedzać, bawić się, korzystać z obiektów sportowych i atrakcji przygotowanych dla najmłodszych. Można także spróbować swoich sił na nartach lub wybrać się na spacer trasami Tatrzańskiego Parku Narodowego. Jeżeli jednak chcemy uniknąć tłumów, warto odwiedzić jedną z turystycznych miejscowości na przykład w Beskidach. Znajdziemy tam czyste powietrze, spokój i różne możliwości aktywnego wypoczynku latem oraz zimą. Szkółki narciarskie, szlaki piesze i rowerowe, a przy okazji wiele niezwykłych atrakcji do odwiedzenia znaleźć można również w rejonie Kotliny Kłodzkiej.

Aktywny weekend z dziećmi – nurkowanie

Nurkowanie to ekscytująca przygoda, dla której warto przełamać początkowe obawy. Raz zrobiony kurs umożliwia schodzenie pod wodę przez kolejne lata. Jeżeli sami zapałaliście miłością do tego sportu, warto dzielić się pasją z dziećmi. A jeśli od dawna marzycie, aby spróbować – nic nie stoi na przeszkodzie, by równolegle uczyło się i młodsze pokolenie. Kursy nurkowe dla dzieci dostępne są od 8 roku życia. Podobnie jak w przypadku dorosłych, pokonuje się kolejne stopnie zaawansowania. Nie jest to sport najtańszy, ale raz zrobiony kurs owocować będzie w przyszłości. Pożyczka 500zł pozwoli zdobyć środki, by przygotować się do pierwszej, ale i kolejnych podwodnych przygód.

Tematyczne szlaki turystyczne

W Polsce dostępnych jest wiele tematycznych szlaków turystycznych, obejmujących obiekty w różnych miejscowościach. Podróżując samochodem możemy w weekend obejrzeć całkiem dużo, wybierając trasę, która zainteresuje pociechy. W miejscowościach leżących na szlaku znaleźć możemy nie tylko noclegi i restauracje, ale też np. parki rozrywki, parki linowe, baseny. Wybierając się na wycieczkę pod kątem zamków, zabytków techniki czy baśni i legend, możemy więc przy okazji zahaczyć o park dinozaurów albo część weekendu przeznaczyć na sportowy wypoczynek.

Weekend w zamku i wycieczki po okolicy

Jeżeli chcesz zafundować dzieciom niesamowite wrażenia, wybierz się na weekend do hotelu lub pensjonatu urządzonego w najprawdziwszym zamku. Obiekty tego typu znaleźć można na Dolnym Śląsku, w górskich rejonach, a także na Warmii i Pomorzu. Wybierając miejsce na wyjazd, zwróć uwagę na atrakcje w okolicy – przyrodnicze ścieżki edukacyjne, trasy rowerowe, spływy kajakowe czy jeziora z kąpieliskami i przystaniami wodnymi. Wspaniale położony jest zamek w Niedzicy czy też w lubuskim Łagowie.

Weekend nad morzem z dziećmi

Duże ośrodki turystyczne nad morzem pozwalają spędzić czas aktywnie na wiele sposobów. Każdy zapewne chce przynajmniej raz w życiu pokazać dziecku najpiękniejsze, najbardziej charakterystyczne polskie krajobrazy. Ponadto możemy wybrać ciekawie położoną miejscowość obfitującą w obiekty sportowe i rozrywkowe. Z pewnością świetne miejsca na wyjazd z dziećmi to okolice Ustki, Łeby, Rewala, Władysławowa, Świnoujścia, a z małych miejscowości – Grzybowo albo Karwia.

Często wyjazd na weekend to wszystko, na co możemy sobie w danym momencie pozwolić. Tym bardziej warto korzystać z okazji i przeżyć ten czas w możliwie najbardziej atrakcyjny sposób. Pożyczki internetowe to sposób na pozyskanie środków na wyjazd. Czas z rodziną jest, jak każdy wie, tak naprawdę bezcenny.